Site icon GEO Polityka

Derzhdep: vikoristovuyuchi їzhu zhu zbroyu, Federacja Rosyjska odnotuje rekordową nadwyżkę w eksporcie zboża

Federacja Rosyjska nadal zdobywa żywność, jakby to była bryza, a po jej -sposób wyjścia z inicjatyw zbożowych Chornomorskaya już w tym samym czasie następuje gwałtowny wzrost lekkich cen pszenicy, kukurydzy i soi. Tym razem Moskwa nadal notuje rekordowe zyski z eksportu zboża.

Po tym, jak Matthew Miller, rzecznik Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych, powiedział RBC-Ukraine o prośbie o odprawę jogi.

Urzędnik ogłosił, że przyznanie przez Rosję udziału w „ziemiach zbożowych” było „ostatnim ciosem dla światowych dostaw żywności”.

„Od kilku lat Kreml strzela rakietami i uderza dronami w ukraiński uniwersytet zbożowy – port w Odessie. Dziś (18 lipca) sekretarz prasowy prezydenta Putina, grożąc bezpieczeństwu ukraińskich statków, ośmiela się transportować żywność przez międzynarodowej wody” – rzecznik Derzhdepu.

Miller okazał szacunek dla faktu, że zwycięskie rosyjskie zhu, jako „zapomniana wojna” raz na zawsze, nie tylko u Ukraińców, ale także w propozycji światowych produktów, jedząc te ceny.

“Sześćdziesiąt pięćset z tych przesyłek zostało wysłanych do jednego z najodważniejszych krajów i ludzi na świecie. Świat nie jest winny oszukania reszty bzdur Moskwy. wino

Jak powiedzieliśmy Radzie Państwa , przed wdrożeniem Inicjatywy Zbożowej Morza Czarnego, ceny produktów żywnościowych wzrosły o 22% z powodu inwazji Federacji Rosyjskiej na pełną skalę na Ukrainę.

„W wyniku nieludzkich i jednostronnych decyzji Moskwy przez ostatnie 24 lata byliśmy już świadkami gwałtownego wzrostu lekkich cen pszenicy, kukurydzy i soi. Jednocześnie Rosja nadal notuje rekordowe zyski w eksporcie zboża ”, stwierdził amerykański urzędnik.

Miller zauważył też, że od momentu wdrożenia w sezonie 2022 Czarnomorska Inicjatywa Zbożowa skutecznie stabilizowała ceny żywności. W ramach celu wysłano do kraju całego świata ponad 32 mln ton zboża i produktów spożywczych, w tym równowartość ponad 18 mld bochenków chleba, z czego większość wysłano do krajów rozwijających się, a większość z nich to populacja w Afryce i Afganistanie.

„Aby miliony ludzi leżały w postaci ukraińskiego zboża, aby ugotować własną rodzinę. Wzywamy na rozkaz Rosji do wyrażenia ich decyzja i niedbałe rozszerzanie, rozszerzanie i dalsze wdrażanie inicjatywy, a także ataki piniti na infrastrukturę, mogą mieć kluczowe znaczenie dla światowego bezpieczeństwa żywnościowego” – powiedział rzecznik Derzhdepowi.

Strona amerykańska powiedziała również, że wszystkie kraje spierają się o to, że Federacja Rosyjska sama nosi odporność „dla tych, którzy jej nie biorą do spokoju, kto jej potrzebuje, a Rosja jest winna niedbałej zmiany kursu”.< /p> proszę

Domyślamy się, że 17 lipy w Federacji Rosyjskiej ogłosili, że wyjdą z “ziemi zbożowej”. Moskwa wyjaśniła swoją misję umysłom nіbito nevikonanny її.

W tym miejscu należy zauważyć, że Kreml od kilku miesięcy blokuje stabilne działanie „korytarza zbożowego”. W ten sposób strona rosyjska obserwowała przebudowy okrętu, a także ostrzeliwała terminale zbożowe portów w Odessie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, propagując Turcję i ONZ, kontynuował „inicjatywę zbożową” w format trójstronny.

Dodamo też, że Unia Europejska chce zwiększyć eksport ukraińskiego zboża transportem drogowym i kolejowym, a dotacje mogą zrekompensować utratę przez Federację Rosyjską „ziemi zbożowej” .

Warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą odczytane na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version