Site icon GEO Polityka

Rosjanie zaatakowali Awdijewkę i tę niewielką grupę: trzech zabitych, pięciu rannych

Rosyjskie wojska zaatakowały Awdijewkę, obwód doniecki i trzy wsie – Stiepaniwka, Stiepow i Makariwku, zastosuvshi „Grad” i „Smerchі”. Trzy osoby zginęły, pięć zostało rannych.

Raport o apelach RBC-Ukraina do Prokuratury Generalnej.

„17 lipca 2023 r. rosyjskie wojska okupacyjne „Jomowirno” z wieloprowadnicowych systemów rakietowych „Grad” i „Smiercz” ostrzeliwały prіvnіchny region obwodu” — poinformowały władze.

Tak więc pociski uderzył w dzielnice mieszkalne m Avdiivka, a także wsie Stepanivka i wspólnoty terytorialne Stepovoy Illinivka i Ocheretinsky oraz z. Makarivka, obwód Volnovasky.

“Po wibracjach zginęło trzech mężczyzn-kobiet. Kobieta 52. i 52. i 49. lat. Reszta ostrzału posterunków na ulicach, ї jedź” , – przejdź do pomocy.

Wcześniej u czterech kolejnych kobiet, w wieku od 45 do 76 lat, zdiagnozowano uszy cielesne o różnym stopniu nasilenia.

„Zostały one przewiezione do placówek medycznych z obrażeniami miny-wibuchowy i ranami odłamków. Dwie ofiary zostały zdiagnozowano wstrząs kulowy i wstrząs traumatyczny” – dodała Prokuratura Generalna. ijni (część 1, 2 artykułu 438 KK Ukrainy).

Ostrzał w obwodzie donieckim

Rosyjska armia nieustannie ostrzeliwuje region Doniecka. Zocrema, cios jest nie mniejszy niż uderzony przez osady, blisko linii frontu, a te miejsca i wsie, jakby odpoczywały nad tak zwaną tila wodną. Na przykład, dosłownie w nocy w poniedziałek, 17 lipca, rosyjscy żołnierze wystrzelili rakiety na dachy Kramatorska w obwodzie donieckim. Dwie osoby zostały ranne.

Terminovі i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą, przeczytaj na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version