Site icon GEO Polityka

Mary's Way: London gości pierwszą wystawę prac ukraińskiego artysty

Po raz pierwszy w Londynie otwarto wystawę prac największej ukraińskiej artystki Marii Primachenko. Wystawa odbywa się w jednej z najsłynniejszych galerii sztuki w mieście – Galerii Saatchi – mówi WomanEL.

Galeria Saatchi. Źródło: Instagram

Od 17 lipca do 31 sierpnia odwiedzający będą mogli zapoznać się ze światem genialnej artystki i zobaczyć ponad 20 jej prac. Londyńska wystawa została zorganizowana przez Ambasadę Ukrainy w Wielkiej Brytanii we współpracy z Fundacją Marii Primachenko.

Duet MOLODI wydał piosenkę o bólu, który przychodzi po miłości Nieoczekiwanie: Sofia Vergara ogłosiła rozwód Wystawa prac przez ukraińskiego artystę w Galerii Saatchi. Źródło: Instagram Wystawa prac ukraińskiego artysty w Saatchi Gallery. Źródło: Instagram

Według partnera Fundacji Rodziny Primachenko i współkuratorki wystawy Natalii Gnatiuk, aktywnie pracują nad stworzeniem kompleksu muzealnego na terenie domu, w którym mieszkała Maria Primachenko.

W domu znajdzie się część muzealna, w której będą eksponowane jej prace i przedmioty osobiste, a także rezydencja dla artystów. Będą mogli tam pozostać przez pewien czas, inspirując się atmosferą i ucieleśniając własne pomysły.

Będzie to miejsce mocy, które będzie mógł przyjmować gości na całym świecie po zwycięstwie Ukrainy,

zauważyła Natalia Gnatyuk.

Droga Maryi. Źródło: Instagram

Koncepcję kompleksu muzealnego opracowała projektantka Victoria Yakusha oraz studio Yakusha. Muzeum będzie nosiło nazwę „Maria's Way”, co symbolizuje drogę artystki od dzieciństwa do końca życia.

Wcześniej Maria Primachenko została muzą polskiej marki.

Źródło informacji

Exit mobile version