Site icon GEO Polityka

„Vagnerіvtsі” zaczął przybywać do obozu w pobliżu Białorusi (znaki satelitarne)

Około tuzina samochodów wynajętych przez Wagner PVK przyjechało do obozu we wsi Tzel , terytorium Białorusi.

RBC-Ukraine donosi o tym The New York Times.

Widannia zabrała świeże zdjęcia z obozu towarzyszącego pod Osipowiczami. Smród zmiażdżył satelita MAXAR 14 i 16 limonek.

Na znaku 14 limonek praktycznie nie widać żadnych zmian. Protete zauważył, że pierwszy zabytkowy samochód pojawił się pod szyldem 13 lipca – wtedy było dużo ruchu w obozie i przed przybyciem wielkiej kolonii spadochroniarzy Wagnera w sobotę, 15 lipca.

Zdjęcie: znak satelitarny obozu na Białorusi z 14 dni ( MAXAR)

Na zdjęciu z 16. lipy widać wyraźny wzrost aktywności – co najmniej pięć furgonetek, autobusów, kontenerów, a także pickupów i UAZ-ów, lokalizujących białe etykiety. Na dodatek NYT upamiętnił małą grupkę ludzi, ten “bochenek” na świeżych zdjęciach.

/>

Zdjęcie: tablica satelitarna obozu na Białorusi za 16 limonek (MAXAR)

Grupa monitorująca „Białoruski Guyun” ustala, jakie ciężarówki i autobusy były obecne w wielkiej kolonii PVK „Wagner” , jak w Pojechał na Białoruś około 3:00 15 lipy i zawalił się wzdłuż autostrad P43 i M5 w pobliżu Osipowiczów. W ten sposób znaki satelitarne są całkowicie potwierdzone, że kolonia była ostatnim punktem kolonii buv tabir w pobliżu wsi Cel. Część Yogo Naimantsiv miała zostać przeniesiona na Białoruś. Tam nie ma żadnej winy za przybycie samego batalionu.

Przez długi czas nie było oficjalnego potwierdzenia przerzutu „Wagnerivtsiv”. Mniej niż 14 lip w mereżu, na miejscu fastrygowania pojawił się materiał Prigożyna.

A na 15 lipach w mereżu zaczęły pojawiać się informacje, że pierwsza kolumna Wagneriwciwa dotarła aż na Białoruś .

Terminow przeczytał tę ważną informację o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version