Site icon GEO Polityka

Kontratak ZSU: eksperci ISW wymienili klucze bezpośrednio

Reszta ukraińskich sił zbrojnych prowadziła co najmniej trzy operacje kontrofensywne na froncie , jakby dla przypomnienia, odniósł międzynarodowy sukces.

RBC-Ukraine informuje o tym ISW.

Na opublikowanym 15 lipca materiale geolokalizacyjnym wyraźnie widać, że Ukraińcy siły odniosły międzynarodowy sukces na wjeździe Pivni chny ze wsi Staromayorsk (9 km dziennie od Velyki Novosilka). ZSU przedarło się również 1 km w pobliżu niezidentyfikowanego obszaru na prostej Berdiańsk.

Sztab Generalny ZSU potwierdził, że wojska ukraińskie kontynuowały kontrofensywę również na prostej melitopolskiej. Ponadto orędowniczka minister obrony Ukrainy Hanna Malyar poinformowała, że ​​siły ukraińskie kontynuują ofensywę w rejonie Bachmutu i bronią nowych pozycji na flankach Bachmutu przed atakami rosyjskich sił lądowych.

Deyakі rosіyskі dzherela stverdzhuyut, scho ukrainian vіyska zvіlnili Zalіznyanske (13 km na pіvnіch vіd Bakhmut), część wysokości bіl Klіshіїvka (7 km na pіvdenniy zahіd vіd Bakhmut) i ukrіprіon na vіd vіd Andriivka (10 km dziennie z Bakhmut) . Zgodnie z danymi ekspertów ISW, ZSU z uchem do letniego kontrataku, od 4 robaków do 9 lip, pokryli około 253 kilometrów kwadratowych terytorium. Matchmaker, ale nie był to mały sukces.

  • Okupanci kontynuowali także ataki naziemne, odnosząc częściowy sukces.
  • Siły ukraińskie kontynuowały ostrzał wojsk rosyjskich w zajętej części obwodu ługańskiego.
  • ZSU kontynuowało działania kontrofensywne w tym rejonie Bakhmuta i Jaka obudziły się, wyskoczyły do ​​przodu.
  • Rosyjski dzherel stverdzhuvali, scho Siły ukraińskie kontynuują prace nad podobną brzozą w obwodzie chersońskim w pobliżu mostu Antonivsky.
  • Rosyjscy urzędnicy wezwali siły ukraińskie do podjęcia próby uderzenia wesprzemy i dronów morskich na cele nie do powstrzymania w pobliżu Morza Czarnego w pobliżu Sewastopola w nocy od 15 do 16 lipy do jedzenia krwi i wezwali sojuszników do udzielenia Ukrainie większego wsparcia wojskowego, w tym F-16.

    Warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą, przeczytaj na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

  • Exit mobile version