Jak młodzieżowa drużyna Ukrainy w pivfinale na EuroBasket 2023 wyszło: wideo

Reprezentacja Ukrainy do lat 20 odniosła zwycięstwo nad kolegami z Holandii w ćwierćfinale mistrzostw młodzieży losy Europy koszykówki 2023.

RBC-Ukraina poinformuje o wyniku walki.

EuroBasket-2023 U-20, Dywizja B, 1/4 finału

Holandia – Ukraina – 49:67 (14:21, 15:10, 13:17, 7:19)

Podopichni Dmytro Zabirchenko zostały przeniesione na prawo od pierwszych jęków. Na linii startu “niebiesko-zhovtim” weszli w klasowy zakręt, za woreczki z takim smrodem wspięli się na 8 punktów. Utіm, „pomarańcze” przybliżyły widoki i wpatrywały się w rahunok (12:12). Jednak nowy sen Ukraińców zmienił handicap na +7.

A w nadchodzącej 10. Khvilintsy gojdalki zaczęły wędrować po parkiecie. Holendrzy cieszyli się, że szybko dogonili ukraińską młodzież. Przywództwo Dali Well w kraju czasów kіlka przechodziło z rąk do rąk. W ostateczności na wielkiej przerwie Ukraińcy U-20 potrafili wypić z minimalną przewagą (31:29).

Trend ten utrzymywał się do trzeciego kwartału. Prote, jeśli liczby na tablicy wyników wyrównały się, chłopcy z Zabirchenko zwiększyli tempo. Naziści z Holandii U-20 nie mogli rywalizować z Ukraińcami, ale zagrali o 5:11. Pod obiema tarczami najsilniejszy okazał się “Niebiesko-Żowti”, trafienia krytyczne piłki były najcelniejsze w końcowej fazie ataków. Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy Ureshti-resht zakończyła mecz z wynikiem +18 i dzięki gospodarzom turnieju – Pivnichny Macedonia – za miejsce w finale. Napastnik zdobył 24 punkty, 8 razy wybierał i miał 3 asysty. Finał z Macedończykami, prowadzącymi selekcjoner drużyny, zagra w sobotę 15 kwietnia.

Przed słowem reprezentacja Ukrainy poinformowała wcześniej o składzie na zgrupowaniu w Rizi.

Warunki i ważne informacje o wynu Rosji przeczytaj o Ukrainie na kanale Telegram RBC-Ukraine.