Site icon GEO Polityka

Wielka Brytania udzieli Ukrainie nowego pakietu pomocy wojskowej: co zobaczysz

Brytyjski oddział zobaczył piekielną paczkę pomocy dla Ukrainy. Tak więc Królestwo i członkowie G7 otrzymali nową transzę wsparcia wojskowego.

Raportowanie Reutera o wsparciu RBC-Ukraine.

Rząd brytyjski przeznaczył 65 milionów dolarów na naprawę mienia budynku wojskowego centrum rehabilitacji na Ukrainie.

Więc w ramach nowej transzy wsparcia Wielka Brytania i członkowie G7 dostarczą do Challengera 2 tysiące dodatkowej amunicji, ponad 70 wozów bojowych i pojazdów wsparcia logistycznego.

Dla rządu brytyjskiego jest jasne, że programy te są finansowane w ramach Kompleksowego Pakietu Pomocy NATO dla Ukrainy.

Jest jasne, że wszyscy członkowie G7 podpisują wspólną deklarację. Zostanie ona wyznaczona jako sojusznicy do wspierania Ukrainy poprzez naciąganie nadchodzących losów na rozpętanie wojny.

co członkowie NATO otrzymali mocny sygnał, że prezydent Putin zwróci świat ku Europie” – powiedział brytyjski premier Rishi Sunak.

Pomoc Ukrainie w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania w obliczu zakrojonej na szeroką skalę inwazji rosyjskiej konsekwentnie wspiera nasz kraj. Zokrema jako pierwszy ogłosił przekazanie ukraińskiej armii nowoczesnych zachodnich czołgów i rakiet dalekiego zasięgu.

Wielka Brytania stała się liderem w szkoleniu ukraińskich pilotów na zachodnich winnicach. Wstawiennik ministra obrony Jamesa Hippy'ego, po ogłoszeniu, że planowane jest przeszkolenie 20 wojskowych z Ukrainy do włamywania sierpów.

Warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą, przeczytaj na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version