Site icon GEO Polityka

przystąpienie Szwecji do NATO. Erdogan rozpoviv, jeśli Turechchina spojrzy na jedzenie

Przystąpienie Szwecji do NATO nastąpi dopiero jesienią. Do czasu przyjęcia kolejnej ustawy o ratyfikacji przystąpienia Sztokholmu do sojuszu, nie będzie żadnych wniosków do tureckiego parlamentu.

Po tych słowach prezydent Turcji Recep Taip Erdogan przypomina RBC-Ukraina o wysłaniu dla Sky News.

Dzisiaj Erdogan powiedział dziennikarzom, że projekt ustawy o ratyfikacji przystąpienia Szwecji do sojuszu trafi do tureckiego parlamentu dopiero jesienią.

Prezydent Turcji powiedział również, że Szwecja poczyniła szereg postępów w walce z terroryzmem w granicach między Ankarą a Sztokholmem przed ratyfikacją wniosku.

Przystąpienie Szwecji do NATO

Szwecja złożyła wniosek NATO od 2022 r. rotowało i od tej godziny członkostwo ratyfikowali wszyscy sojusznicy Sojuszu, Krym Ugrian i Turechchini.

Ankara zablokowała wejście kraju do Sojuszu, oskolki wwazhє, że Sztokholm nibito prihovuє grupy kurdyjskie, ja ki, przez chwilę Turecchini, є terrorystyczne.

Wprawdzie Szwecja uważała, że ​​przed szczytem możliwe będzie przystąpienie do NATO, ale na razie tak się nie stało. Tak więc Erdogan otwarcie powiedział, że „nie pasuje do Szwecji”.

Godzinę wcześniej amerykański prezydent Joe Biden powiedział, że optymistycznie skłoniłby Szwecję do przyłączenia się do sojuszu północnoatlantyckiego. Takozhu odszedł, Shi 9 lipnya, niepotrzebny do NATO NATO w Wilnie, Bayden Proviv Talein Rozmova z Erdoganem, Pid Hour Po omówieniu pacyny szpilek Swersi Szczyt w Wilnie śpiewał, że lepiej będzie spojrzeć na ratyfikacja przystąpienia Szwecji do sojuszu piwniczno-atlantyckiego. Dodając, że Sztokholm zadeklarował akceptację procesów modernizacji bojowej unii Turcji i UE, negocjacje w sprawie ruchu bezwizowego w zamian za weto Ankary w sprawie ratyfikacji członkostwa Szwecji w bloku.czytaj o wojnie Rosji z Ukraina na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version