Site icon GEO Polityka

Na porządku dziennym – Ukraina. Dziś pod Wilnem rozpoczyna się szczyt NATO

Sogodni, 11 lip w stolicy Litwy, w południe odbywa się szczyt NATO 2023. dnia – perspektywa przystąpienia Ukrainy do Sojuszu, gwarancje bezpieczeństwa i dalszego wsparcia militarnego w walce z rosyjską agresją.

RBC-Ukraine wszystkie szczegóły zbliżającego się szczytu zawarł w poniższych materiałach.

Główne tematy spotkania NATO

Na wileńskim szczycie przedmiotem szacunku będzie gałązka jedzenia. Smród stoi w ślad za Sojuszem Północnoatlantyckim w środku dzisiejszej sytuacji zerowego zużycia paliwa na świecie, poprzez zakrojoną na szeroką skalę inwazję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Zgodnie z zapowiedzią sekretarza generalnego NATO Ensa Stoltenberga, przywódca blokuje „najwyraźniejszy sygnał: NATO zjednoczone, ale agresja Rosji się nie opłaci”.

Streaming i obrona: utrwalenie nowych regionalnych planów obronnych, nowe modele sił i zwiększenie liczby sił reagowania piechoty.

 • Wsparcie Ukrainy: perspektywy przystąpienia do NATO i kontynuacja pomocy wojskowej, w tym program szkolenia ukraińskich sił zbrojnych nsky wojskowych na nowoczesnych winiarniach.
 • Inwestycje obronne: realizacja planu wzmocnienia inwestycji obronnych, na które państwa-członkowie NATO przeznaczają co najmniej 2% swojego krajowego PKB w celu zwiększenia zdolności obronnych.< /li>
 • Partnerstwo: rozszerzenie współpracy z partnerami w Europie, regionie Indo-Pacyfiku oraz organizacjami międzynarodowymi, w tym UE. Siła do wstąpienia Szwecji do NATO.
 • Tygodniowe bezpieczeństwo: realizacja planu przeciwdziałania zmianom klimatycznym, rozbudowa obrony przed UE w obszarze infrastruktury krytycznej. Uruchomienie funduszu inwestycyjnego na rzecz rozwoju nowych technologii, w tym inteligencji sztuk, systemów autonomicznych i technologii kwantowych.
 • Zdjęcie: przystąpienie Ukrainy do NATO będzie jednym z kluczowych paliw dnia (Getty Zdjęcia)< /em>

  Algorytm zawierania gwarancji bezpieczeństwa: czego potrzebuje Ukraina

  Na spotkaniu NATO w Wilnie można bezkompromisowo oczyścić Ukrainę, co wielokrotnie powtarzał prezydent Wołodymyr Zełenski:

  Głowa państwa zapewniła, że ​​zrozumienie niemożności wyżywienia członkostwa przez virishennię to godzina wojny, ale Chcę pewności siebie, że po wojnie Ukraina będzie w NATO.

  Rada Najwyższa przed szczytem wyznaczyła granice NATO do określonych granic:

  Wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olha Stefaniszina zauważa, że ​​na szczycie pod Wilnem kraj członkowski może pochwalić się pozostałymi decyzjami o możliwości wejścia Ukrainy do Sojuszu. Jak wygrał: „Sojusz może dać Putinowi oficjalny sygnał, że minęła godzina inwazji na sądy, aby mogli przejść do NATO”.

  Inną metodą Ukrainy na szczycie będzie zapewnienie NATO gwarancji bezpieczeństwa. Konkretnej opinii nie ma, ale w rozmowie z RBC-Ukraina szef stałej ukraińskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Ihor Czerniew może być prawnie zobowiązany na okres przejściowy do zakończenia wojny i wejścia naszego kraju do NATO.

  Gwarantują pomoc wojskową, gospodarczą i polityczną, a także inwestycje w ukraiński kompleks wojskowo-przemysłowy. Te gwarancje nie implikują przystąpienia do NATO, ale mogą je bezpiecznie zabezpieczyć w obliczu perspektywy zobaczenia Czernewa.

  Co możesz promować Sojusz Ukrainy na szczycie

  Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg, stwierdzając, że państwa członkowskie Sojuszu respektują najważniejsze zadania bezpieczeństwa Ukrainy. Samo zwycięstwo w wojnie z Federacją Rosyjską stanie się intelektualną negocjacją siły wstąpienia do NATO. Ale już na szczycie 11-12 lipca Sojusz wyśle ​​sygnał do silnego wsparcia naszego kraju.

  Vin powiedział, że wileńscy sojusznicy dostarczą Ukrainie pakiet trzech elementów:< /p>

  Taki obrzęd, Ukraina, ymovіrno, nie zdarza się wygrać programu Planu członkostwa, który może szybko przyspieszyć przejście w drodze do wejścia . O dostępności dobrej diety dzień przed szczytem mówił szef MZS Dmitro Kuleba.

  Z informacji od cudzoziemców wiadomo, że sojusznicy opracowali kilka wariantów gwarancji i mechanizmów bezpieczeństwa dla Ukrainy. Wśród nich są gwarancje ustanowienia posiadania wojskowego, obrony wojskowej w sferze militarnej, reformy Ministerstwa Obrony Ukrainy na wzór NATO, przez nich goiter kraїn schodo Ukrainy.

  Alianci skoncentrują się na kodyfikacji niezbędnych dostaw uciekających i dadzą jednoznaczną obityankę, że smród będzie trwał. Udzielone zostaną również gwarancje szkolenia ukraińskich wojskowych, wymiany informacji wywiadowczych oraz dodatkowej pomocy w reformowaniu polityki obronnej. їlu.

  Według Joe Bidena w NATO nie ma jedności, by Ukraina mogła od razu przystąpić do Sojuszu, a proces przystępowania po zakończeniu wojny zajmuje pieśń. „Stany Zjednoczone będą gotowe udzielić dodatkowej pomocy, gdy proces ten będzie prowadzony po wojnie. Jesteśmy gotowi udzielić dodatkowej pomocy, ponieważ potrzebujemy Izraela. Jesteśmy gotowi udzielić dodatkowej pomocy, ponieważ będzie ona wymagana, aby chronić siebie” – powiedział Biden.

  Pierwsze spotkanie dla dobra Ukrainy – NATO vіdkriє Zełenski?

  Negocjacje odbędą się na marginesie szczytu 12. dnia na rzecz Ukrainy-NATO. W tym formacie powstaną głowy mocarstw i rozkazów. Konieczna jest zmiana Komisji Ukraina-NATO, która przestała być organem doradczym równych ministerstw obrony bez możliwości podejmowania decyzji.

  Po mianowaniu Sekretarza Generalnego NATO Jensa Stoltenberga, Rada NATO-Ukraina jest strukturą dla bogato glibshoy spіvpratsі i pochwały decyzji spilnyh. Będzie promować partnerstwo polityczne między Ukrainą a sojusznikami NATO na drodze do pełnego członkostwa.Rada Ukraina-NATO akceptuje pełną decyzję, podobnie jak posiedzenie NATO, a Ukraina ma prawo tam inicjować.

  Przewodniczący stałej ukraińskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Jegor Czerniew tłumacząc, że jako członek naszego kraju dla dobra naszego kraju odmawia się tych praw, jako członek NATO, przestępstwo prawa do stosuvannya nas artykuł 5 Układu o Obronie Zbiorowej. „Dla nas główną rolę odgrywa opracowanie i wdrożenie określonych kroków i mechanizmów pełnego przystąpienia Ukrainy do NATO” – Czerniew RBC-Ukraina.

  Tematem dyskusji na pierwszym spotkaniu będzie strategiczny rozwój Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym możliwość przystąpienia Ukrainy.

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski weźmie udział w spotkanie inauguracyjne na maj. Ale chi, kiedy dotarliśmy do Wilna, do końca tej chwili było to niemożliwe. Kancelaria Prezydenta stwierdziła, że ​​przyjeżdża z powodu sytuacji na froncie, a sam Zełenski wcześniej mówił, że nie czuje sensacji w podróży, bo NATO nie da jasnych sygnałów o dopracowaniu Ukrainy.

  Czy stanowisko USA jest zwycięskie?

  Przed szczytem przedstawiciele krajów NATO aktywnie dyskutowali o perspektywach Ukrainy w Sojuszu.

  Sojusznicy Europy Południowej wezwani do granic możliwości zbliżyć Ukrainę do członkostwa, w tym złożyć oficjalną prośbę do Sojuszu. Inni członkowie rady wojskowo-politycznej trzymali się ostrożniej, bojąc się skał, jakby potencjalnie przybliżali NATO do wojny z Rosją.

  Za słowami Wołodymyra Zełenskiego kolejne kraje popierają przystąpienie Ukrainy do NATO. A te siły, jakby wahające się, odwołują się tylko do decyzji prezydenta USA Joe Bidena. Z drugiej strony, same Stany Zjednoczone naruszają to, że zostaną poproszone o przyjęcie Ukrainy do NATO.

  Zdjęcie: prezydent USA Joe Biden i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (Witalij Nosach, RBC-Ukraina)

  Jednocześnie powiedzieli w Białym Domu, że Konfederacja popiera politykę otwierania drzwi do NATO i euroatlantyckich ćwiczeń Ukrainy, ale aby wejść do naszego kraju, musimy pokonać szereg listów.

  „Prezydent Biden powtarza Ukrainie їні, jak dotrzeć do Sojuszu, jak przeprowadzić reformy, aby spełnić te standardy, jak sprawić, by kraje stały się członkami NATO” — wyjaśniła Karin Jean-P eee, rzeczniczka Białego Domu.

  Mówiąc o perspektywach Ukrainy w NATO, przyjaciel prezydenta Stanów Zjednoczonych Jake Sullivan przewidział także oświadczenie Joe Bidena o potrzebie dodatkowych reform na Ukrainie w dniu droga do Sojuszu i przy tym poparciu państw i sojuszników, trzykrotna stylizacja, ile trzeba. w „to jest trzecia wojna światowa – to jest przebieg, który smród kolby wojny na Ukrainie jest . do їх są podekscytowani pojednaniem, przeczytaj materiały RBC-Ukraina.

  Exit mobile version