Site icon GEO Polityka

Szczyt NATO w Wilnie może wydać konkretne gwarancje bezpieczeństwa Ukrainy – powiedział szef francuskiego Ministerstwa Zdrowia

Francja jak kto woli abi Szczyt NATO dał możliwość wsparcia Ukrainy z boku Sojuszu na zasadzie przedudarowej

Szefowa Ministerstwa Zdrowia Francji Catherine Colonna powiedziała o tym, zachęcając RBC-Ukraina do ubiegania się o RFI.

udzielił pomocy na rzecz bezpieczeństwa її samoobrony i zmіtsnennі її potencjału metodą strumieniowania be-jak nowej agresji.

ёmo”, – powiedział Vaughn.< /p>

O tej godzinie Paryż pracuje z różnych partnerów nad zapewnieniem gwarancji bezpieczeństwa, jakby smród mógł dać Ukrainie nie zamіst, ale równolegle z procesem integracji z NATO.

„Te gwarancje są nadal dyskutowane, ale meta będzie jeszcze jaśniejsza: w krótkim okresie dać Ukrainie środki do zapewnienia jej samoobrony. W dłuższej perspektywie perspektywa przyjęcia znacznego potencjału metodą streamingu będzie jaka nowa agresja” – powiedział Colonna.

W rzeczywistości w tym kraju nie ma żadnej logiki gwarantującej, że dziś rzeczywiście chroni Europę i działa jako gwarant bezpieczeństwa, szef Ministerstwa Zdrowia Francji dodano.

Gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Ukraina potrzebuje jasnych gwarancji bezpieczeństwa o zachodzie słońca, które zostaną zapisane na papierze. Kraj chce odebrać NATO gwarancje bezpieczeństwa do momentu, gdy stanie się pełnoprawnym członkiem Sojuszu.

NATO rozważa dwa możliwe modele gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy – dla tyłka Finlandii i Izraela, jednocześnie Stany Zjednoczone ogłosiły gotowość udzielenia gwarancji bezpieczeństwa po analogii z Izraelem po zakończeniu wojny.

Tyłek Finlandii

Po rozpoczęciu ratyfikacji akcesji Finlandii NATO dali gwarancje bezpieczeństwa jak w kraju, wejścia do Sojuszu, zastawu statti 5 o zbiorowej obronie, jeśli atak na jedno państwo-członka jest uważany za atak na wszystkich.

But do Izraela

„Izraelski model” przenosi 10-krotne wole ze Stanów Zjednoczonych, aby zapewnić bezpieczeństwo. Gwarancje bezpieczeństwa daje pakiet pomocy wojskowej i finansowej, a także możliwość uśpionej farmy. Nie możesz znaleźć protestu dotyczącego artykułu 5.

Przeczytaj warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version