Site icon GEO Polityka

Biden jest optymistą co do wstąpienia Szwecji do NATO

Szwecja jest na skraju sojuszu, ale po drugiej stronie Turcji i Ugor chini.

Po oświadczeniu o tym, amerykański prezydent Joe Biden przypomina RBC-Ukraine o prośbach do CNN.

Biden, po rozmowie z dziennikarzem CNN, że optymistycznie podejmuje decyzje w sprawie fakt, że Szwecja vreshti-resht zostanie przyjęta przed NATO, po ogłoszeniu, że głównym przejściem do wejścia Turechchina jest modernizacja floty F-16. Turcja chce pomóc Grecji, która głosowała już za przyjęciem Szwecji do sojuszu.

“Turcja jest zainteresowana modernizacją samolotów F-16. Ja (premier Grecji Kyriakos – red.) kaє śpiew Pomoc… Teraz ci, którzy próbują mi pomóc, wydają się być od drzwi do drzwi, razem, – to małe konsorcjum, de mi zmіtsnyuєmo NATO z punktu widzenia potencjału Wijska, takiego jak Grecja, więc Turcja i niech Szwecja przybędzie do New Alece. To jeszcze nie koniec” – powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych.

Szwecja wstępuje do NATO

Załóżmy, że Szwecja niedawno złożyła wniosek o przystąpienie do Sojuszu Północnoatlantyckiego . Її ратифікували всі країни-члени НАТО, крім Туреччини та Угорщини.

Туреччина блокує вступ країни до Альянсу, оскільки вважає, що Стокгольм нібито приховує курдські групи, які “є терористами”.

Szwecja uważała, że ​​do szczytu możliwe jest wejście do NATO, ale jak dotąd tak się nie stało. Z kim Erdogan otwarcie powiedział, że „nie zgadza się z oszczerstwem Szwecji”.

Warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą można przeczytać na kanale RBC-Ukraine w Telegramie.

Exit mobile version