Site icon GEO Polityka

Zełenski opiera się na “pozytywnym wyniku” sytuacji z Zaporoskiej AES

Sytuacja rosyjskich okupantów zakopujących elektrownię jądrową w Zaporożu (ZAES) jest przytłoczona przez niebezpieczne, chronione Ukraina jest wspierana przez „pozytywny wynik”.

Według prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na konferencji prasowej ze swoim czeskim kolegą Petro Pavelem w pobliżu Prazi, RBC-Ukraina poinformowała CNN.

Szef państwa ukraińskiego określił sytuację w elektrowni jądrowej jako „bardziej, bardziej niebezpieczną”.

Zełenski mówił także o działaniach przedstawicieli Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), ukierunkowanych na zapobieganie wypadkom na stacji.

“Mi Wiemy, że MAEA może mieć kontakty z Federacją Rosyjską. Cóż, smród jest winny. Spróbujmy, jak w tej niebezpiecznej, nawet niebezpiecznej historii, będzie pozytywny wynik, ” powiedział.

Sytuacja w WEAEU to zagrożenie atakiem terrorystycznym

Wcześniej prezydent Ukrainy przewidywał, że rosyjskie wojsko przygotowuje się do ataku terrorystycznego na WNEU z powodu odległego promieniowania. ochłodzenie stawek na stacji.< /p>

W tym tygodniu Sztab Generalny ZSU został poinformowany, że Rosjanie przygotowują prowokację z wibracji przeciwko ZAU. Tak więc strażnicy mogli umieścić na terminach kilka bloków energetycznych wibrujących metodą dzwonienia naszych obrońców przy ostrzale stacji i wyjść na przekazywanie bloku energetycznego nr 4 do ZAES w pobliżu młyna „gorącego orzecha”, który mógłby spowodować wypadek.

Konieczne jest również, aby Ministerstwo Zdrowia Ukrainy wydało obywatelom niskie zalecenia i wyjaśniło, jakie zasady należy zastosować w razie wypadku AES.

Przeczytaj warunki i ważne informacje o rosyjskiej wojnie z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version