Zełenski zabiera głos na szczycie NATO pod Wilnem

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że na szczycie NATO w Wilnie ma nadzieję, że Ukraina odrzuci wniosek o przystąpienie do Sojuszu.

Jak RBC-Ukraina może opowiedzieć o winach, po ogłoszeniu w pierwszej godzinie wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Republiki Czeskiej Petrem Pavelem.

Zostaliśmy poproszeni. Do prośby potrzebna jest jakaś formuła – tylko niezbędna prośba. Rozsądne jest, abyśmy mogli współpracować, dbać o wszystkich partnerów w Sojuszu. Powinniśmy bać się Rosji, chcę wiedzieć że jest taka szansa, by wykazać się odwagą i odwagą Sojuszowi” – ​​powiedział prezydent.

Za słowami Zełenskiego na szczycie będzie też dyskutowana motywacja Ukrainy na przyszłość wejścia, a także żywność na wojnę z Rosją.

Jesteśmy w stanie wojny i żyjemy dzisiaj.W 2008 roku na szczycie w Bukareszcie państwa członkowskie NATO ogłosiły, że Ukraina zostanie członkiem Sojuszu. Na razie nie było żadnych konkretów na ich temat.

W tej chwili nasz kraj ryczy, że taka sytuacja zmieni się na zbliżającym się szczycie NATO pod Wilnem. Tam Ukraina może zostać oficjalnie poproszona o przystąpienie do Sojuszu.

Możesz przeczytać warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine w Telegramie.

Exit mobile version