Wimbledon 2023: Svityolina wysyła Mertensa na tor w trzeciej rundzie Majora

Ukraińska tenisistka Jelena Switolina w trzech setach pokonała Elizę Mertens na 1:32 fі nalu losy turnieju Wimbledon 2023.

RBC-Ukraina poinformuje o wyniku walki.

Wimbledon-2023, kobiety, 1/32 finał

Mertens – Switolina – 1:2 (1:6, 6:1, 1:6)

Rozpoczęcie sesji belgijskich Mertensów bez oglądania ciała. Supergirls zdobywały punkty po swoich mokrych serwisach. Utіm, Svіtolіna szybko włączył tryb turbo i właśnie wygrał przeciwnika, wygrywając pięć gier snu. Pierwszy set był trzy razy 24 razy.

Um, Mertens zemścił się na drugiej stronie. Od pierwszego remisu wygrałem dwoma przełamaniami, a trzeciego seta szybko pokonałem bez odbicia (5:0). Ukraińska tenisistka nie mogła już zarabiać i oszczędzać energii na zwycięski dublet.

W trzeciej odsłonie Belg ponownie zamienił się rolami ze Switoliną. Ile razy reprezentant Ukrainy wygrał trzy mecze w rundzie, trzy mecze po meczu i jeden na boisku Mertensa. Supergirl próbowała warknąć, ale Ukrainka nie puściła ręki.

W nadchodzącej rundzie Switoliny usłyszymy Sophię Kenin. Amerykanka wygrała kwalifikacje, aw pierwszej rundzie znokautowała siódmą rakietę Light Gauff. Na etapie 1/32 finału Kenin pokonał Chinkę Wang.

Mówiąc, wyprzedzając dzień, Kostyuk sensacyjnie pokonał Sakkari na starcie Wimbledonu-2023.

< p>Warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą, czytaj na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.