Site icon GEO Polityka

ZSU kontynuuje kontrofensywne bitwy na liniach kalkomanii: mapach bitew ISW

ZSU kontynuują kontrofensywę Bakhmuta i na Zaporożu – przy wejściu do regionu szaleją małe grupy sabotażowe.

Zgłoszenie RBC-Ukraina o złożeniu wniosku do Instytutu Edukacji Wojskowej (ISW).

Sytuacja w obwodzie ługańskim i charkowskim

1 lipa wojsk rosyjskich kontynuowała granice ofensywy na linii Svatov-Kreminna. Do Sztabu Generalnego Ukrainy poinformowano, że wojska rosyjskie prowadzą nieudane działania ofensywne w okolicach Nowoseliwskoje (16 km na przełęcz od strony Swatowego), Newskiego (18 km na przełęcz od strony Kreminna), Dybrowa (6 km od ul. ny wjazd od strony wsi Kreminna) i kompleks leśny Serebryansky (11 km dziennie od Kreminnej).

Z materiału geolokalizacyjnego opublikowanego na 30 Czerwnia jasno wynika, że ​​część rosyjskiego 104. Pułku Powietrznodesantowego (76. Dywizja Powietrznodesantowa) przeprowadza ataki na pozycje ukraińskie na spadochroniarzy w Dybrowie. Rosyjscy blogerzy wojskowi twierdzili, że 30 ukraińskich żołnierzy bezskutecznie próbowało kontratakować bitwę Torskoj (16 km na podejściu do Kreminnoy), a 1 rosyjskie wojsko powietrznodesantowe kontynuowało atak na masywy leśne w pobliżu Kremina ї.

Bitwy na Donbasie

1 lipca wojska ukraińskie kontynuowały ataki naziemne w pobliżu Bachmutu. Rosyjscy „wojownicy” twierdzili, że ukraińskie wojska wystawały z Privile (10 km na zjeździe powrotnym z Bakhmut) wzdłuż autostrady E40 i w pobliżu Klishchiivka (7 km na zjazd powrotny z Bakhmut).

Mi Ministerstwo Obrony Rosji (MO) i inni rosyjscy dzherel stverdzhuvali, scho Siły rosyjskie pokonały ukraińskie ataki w pobliżu Bakhmut, Vesely (20 km do wyjścia pivnichny z Bakhmut), Zaliznyansky (13 km do pivnich z Bakhmut), Yagidny (2 km do ich z Bakhmut) i Kurdyumivka (13 km na pіvdenny zahіd vіd Bakhmut).

30 czerwonych wojsk rosyjskich stwierdzhuwali, scho Siły ukraińskie zaatakowały okolice Rozdolijewki (19 km w marszu na Bachmut), w wyniku czego wojska rosyjskie posunęły się o około 150 metrów, a także okolice Zajcewa (22 km dalej od Bachmuta) i Gorłówki (26 km od Bachmutu) km w ciągu dnia w pobliżu Bakhmut).

Rosyjskie wojsko kontynuuje ataki lądowe i przerzuca elementy wojsk powietrznodesantowych w rejon Bachmutu. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że wojska rosyjskie prowadzą nieudane działania ofensywne w okolicach Bohdaniwki (8 km na zachodnim wyjściu z Bachmutu) i Chromowoja (bez środka na wjeździe do Bachmutu). Rosyjski bloger wojskowy potwierdził, że wojska rosyjskie zaatakowały w pobliżu Rozdolijewki (19 km na srokę Bachmuta). rzucił niecelny pułk Sił Powietrznych z Limańskiego prosto do okręgu na pіvnіch vіd Bakhmut i zoseredzhuyut najlepsze siły Rosji na Bachmut prosto.

Z materiału geolokalizacyjnego opublikowanego 30 Czerwnia jasno wynika, że ​​137 Pułk Desantowo-Desantowy 106 Dywizji Powietrznodesantowej powstał w dniu Rozdolówki. Na materiale opublikowanym 30 Czerwny widać piechotę rosyjskiej 200. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych (14. Korpus Armijny, Flota Piwniczna) i ochotniczą brygadę szturmową „Oleksandra Newskiego”, które są rozmieszczone w pobliżu Soledar ( 12 km do pіvnіchniy skhіd z Bakhmutem).

Wojska rosyjskie kontynuowały ataki naziemne na linię Awdijiwka-Donieck na 1. linii. Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że wojska rosyjskie prowadziły nieudane operacje ofensywne w okolicach Awdijiwki, Pierwomajskoje (11 km na linii frontu od Awdіїvki) i Mar'їnki (bez środka na linii frontu od Doniecka).

< p>Rosyjski bloger wojskowy potwierdził, że rosyjskie wojsko bezskutecznie przeprowadziło akcje szturmowe w okolicach Marynki, Pobedy (5 km na bezpośrednim wyjeździe z Doniecka) i Nowomichajłówki (30 km na bezpośredni wyjazd z Doniecka) oraz Ukrainy їnskі vіyskа zdіysnі zdіsnіl muzhzhenie prosuvannya vіyskіv (9 km na wejściu avdіїvka pіvnіchny).

Ministerstwo Obrony Rosji stverdzhuval, scho rosyjska armia walczyła z ukraińskimi atakami na Lastochkino (4 km na pіvnіchny hіd vіd Avdіїvka), Vesely (3 km na pіvnіchniy stok d z Avdiivka) i Pervomaisky. Publikacja 1 nagrania geolokalizacyjnego z wapienia pokazuje, jak ukraińskie drony atakują siły czeczeńskie „Akhmat” w pobliżu Marinki.

„Pivdenna Vіs”

1 lipa rosyjskiego vii kontynuowała kontratak na niedawno wilnen oraz stanowisko Ukrainy w sprawie kordonu administracyjnego między obwodami donieckim i zaporoskim. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że wojska rosyjskie bezskutecznie zaatakowały Riwnopol (11 km dziennie podejście do Wielkiej Nowosiłki).

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że siły tzw. „DPR” „Wostok” przeprowadziły dwa ukraińskie ataki w rejonie Staromajorskiego (10 km na linii frontu Wielkiej Nowosilki) rosyjskiej grupy dywersyjno-rozwojowej.

Riverman ZSU kapitan Valeriy Shershen, oświadczając, że ukraińskie wojsko będzie nadal umacniać granice i przeprowadzać demarkację terytorium na głównej prostej taurskiej (zaporożskiej). Ukraiński bloger skontaktował się z Kremlem, że ukraińskie siły z powodzeniem przedarły się do Priyutnoye (17 km przy głównym wyjeździe z Wielkiej Nowosiłki) i w rejonie Nowodonieckim (15 km przy głównym wyjeździe z Wielkiej Nowosiłki).

1 lipa Ukraińscy żołnierze kontynuowali kontratak u wjazdu na Zaporoże. Kremlowski bloger wojskowy twierdzi, że ukraińskie wojsko kontynuowało kontrofensywę w kierunku Robotynogo (14 km na linii od Orichowa) i przeforsowało dystans z głębokością do 1,5 km i szerokością do 6 km.

Drugi „korespondent wojskowy” potwierdził, że siły ukraińskie, do jednego plutonu, zaatakowały bezpośrednio Robotiny i nadal próbują przedrzeć się nawet o 1 lipę od obozu Robotino, oraz że siły ukraińskie okresowo włączają się do walki z elementy 810-ї okremoї morskiej brygady piechoty Floty Czarnomorskiej w okolicy. 810. Brygada Piechoty Marynarki Wojennej zauważyła znaczną degradację podczas ostatnich ataków na Vugledar, losy zimy i wiosny 2022-2023.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że rosyjskie wojsko zabiło ukraińską grupę dywersyjno-rozpoznawczą w pobliżu Robotinoe. Rosyjski dzherel stverdzhuvali, scho trevayut na pіvnіch vіd Robotino i shcho P'yatikhatki (25 km na pіvnіchі vіd Orіhov) są pokryte spirnoy “szarą strefą”.

Rosyjski dżerel twierdził, że małe ukraińskie grupy szturmowe próbowały ostrzeliwać Piatikatkę, ale nie udało im się to przez ogień rosyjskiej artylerii. Rosyjska dzherela wskazuje, że siły ukraińskie rozwijają małe grupy dywersyjne i rozwojowe i nie walczą z dużą ilością pojazdów opancerzonych w rejonie Zachodniego Zaporoża.

lub rozpoczęcie uderzeń rakietowych na Berdiańsk 1 wapno. Rosjanie dzherel stverdzhuvali, scho rosyjscy wojskowi zestrzelili rakiety ofensywne nad Berdiańsk. ISW oglądał zdjęcia lotniska w Berdiańsku pierwszego dnia i nie pamiętał corocznego znaku rosyjskich śmigłowców na lotnisku, aby opłacić Krimu. Okupacyjny minister transportu Krym Mykoła Łukaszenka 1 dzień, mówiąc, że na drodze do mostu Kerczeńskiego w Terytorium Krasnodarskim był wielki korek i wybijanie na ponowne sprawdzenie bezpieczeństwa do dwóch lat.

< p>

Przeczytaj warunki i ważne informacje o rosyjskiej wojnie z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version