Site icon GEO Polityka

Watykan nie rozmawiał z Rosją o planie pokojowym dla Ukrainy – przedstawiciel papieża Rzymu

Papi Roman kardynał Matteo Zuppi, przedstawiciel papieża, stwierdzający, że jego misja do Moskwy czy Ukraina, bula była zaniepokojona przyczynami humanitarnymi i nie zawierała dyskusji na temat planu pokojowego.

RBC-Ukraine została poinformowana o wiadomościach dla Reutera.

Thogo typ Zuppi został przesłuchany w Moskwie z jednym ze zwolenników dyktatora Wołodymyra Putina, Jurijem Uszakowem i głową Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, patriarchą Cyrylem.

„To musi być ważne, zwłaszcza w aspektach humanitarnych, byliśmy na nich źli. Nie ma planu pokojowego ani mediacji” — powiedział Zuppy.

„To wspaniała rzecz, aby przemoc ustąpiła i aby życie ludzkie zostało uratowane, począwszy od zakhistu malyukov” – powiedziawszy wino, dodając, że w najbliższych dniach skontaktuję się z papieżem Franciszkiem w celu omówienia czyjej .

Pokojowej misji do Watykanu

Po rozpoczęciu wojny na pełną skalę papież Franciszek zajął niejednoznaczne stanowisko. Próbując udowodnić, że jest rozjemcą i wzywając świat, wydaje się, że nic nie jest winą Rosji.

Pod koniec dnia papież Franciszek ogłosił, że Watykan bierze udział w misjach pokojowych misji, aby spróbować zakończyć konflikt między Rosją I a Ukrainą. Kancelaria Prezydenta stwierdziła jednak, że Ukrainie nic nie wiadomo o misji pokojowej Watykanu i że rząd nie dopuszcza takich inicjatyw podczas wojny. Natom_st pracował nad opracowaniem planu sprawiedliwego świata na Ukrainie.

Następny papież Franciszek powierzył Zuppiemu przeprowadzenie misji pokojowej, „aby spróbować pomóc w zakończeniu wojny na Ukrainie”.

Na kolbie robaków Zuppі przybył do Kijowa rankiem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i przez godzinę omawiał ukraińską formułę pokoju.

Warunki i ważne informacje o wojnie Rosja przeciwko Ukrainie, czytaj na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version