Site icon GEO Polityka

Stany Zjednoczone wyprzedziły ryzyko nielegalnych konfiskat z Chin

Wyprzedzenie przez Stany Zjednoczone tego, co amerykańskie i zagraniczne firmy mogą zamknąć. przechodzi przez nową ustawę o kontrwywiadzie w Chinach.

RBC-Ukraina informuje o tym Reutera.

Chiny przyjęły szeroką aktualizację przepisów antyszpiegowskich, jakby utrudniały przekazywanie wszelkiego rodzaju informacji, które wydają się być związane z bezpieczeństwem narodowym i rozszerzają zakres szpiegostwa. Nowe prawodawstwo zyskuje rycerskość 1 limonkę.

Amerykańskie Narodowe Centrum Kontrwywiadu i Bezpieczeństwa (NCSC) stwierdziło, że przyznanie Pekinowi większych praw do dostępu i kontroli danych zbieranych przez firmy amerykańskie w Chinach jest zgodne z prawem.

„Amerykańskie firmy i osoby fizyczne w Chinach mogą również zostać ukarane za tradycyjną działalność biznesową, na przykład Pekin jest szanowany za akty szpiegowskie, lub za to, że na myśl o Pekinie stosują zagraniczne sankcje przeciwko Chinom ” – wejdź w aplikację NCSC.

Co istotne, ta niejednoznaczność prawa oznacza, że ​​niezależnie od tego, czy dokumenty, dane, materiały lub przedmioty można uznać za ważne dla bezpieczeństwa narodowego Chin, a także stanowić zagrożenie dla dziennikarzy, naukowców i uczonych.

Stan USA Departament przyjął już twoje zalecenia, aby Amerykanie byli drożsi dla Chin, wyprzedzając „ryzyko nielegalnego zatrimana”

Vіdnosini w USA i Chinach

Napięcie między USA a Chinami zaczęło gwałtownie rosnąć poprzez pozycje przeciwko Tajwanowi. Chiny vvazhє wyspa na swoim terytorium. Natomіst Prosperity Państwa wspierają niezależność państwa wyspiarskiego i udzielają mu pomocy. W konflikcie między Waszyngtonem a Pekinem stali się wrogo nastawieni.

Jednak analitycy i obserwatorzy polityczni twierdzą, że smród nie mógł osiągnąć poważnego przełomu.

Po rozmowach z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem sekretarz stanu USA Enton Blinka powiedział, że stabilizacja amerykańsko-chińskich więzi nie jest wynikiem jednej wizyty, ale „dobrego i pełnego szacunku ucha”.< /p>

Przeczytaj warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version