Site icon GEO Polityka

„Wagnerivtsi” na Białorusi: Naєv vіdpovіv, chi є zagrożenie dla zbliżania się wroga z nocy

Ukraińskie siły zbrojne nadal nie usuwają zagrożenia atakiem rosyjskich najeźdźców z dnia na dzień bezpośrednio na poruszające się mszyce na Białoruś “Vagnerіvtsіv”.

RBC-Ukraina informuje o prośbach o wydanie oświadczenia dowódcy Połączonych Sił ZSU generała-porucznika Siergieja Najewa.

>

“Nie ma zagrożenia ofensywą sił lądowych dla Ukrainy ze strony Białorusi i Rosji w tym samym czasie. Nshi prakticheski go shkodo posuwający się naprzód ugrupowanie zdіbnosti obrony “, – głośno generał porucznik.

Naєv stwierdzając, że Ukraiński wywiad nie przyjmuje swojej pracy z usuwania informacji. W miarę możliwości zagraniczni partnerzy pomagają wrogowi.

Za tymi słowami dowództwo krok po kroku zwiększa zdolności obronne na linii bezpośredniej i zajmuje się promocją specjalnego magazynu.

„Specjalny magazyn błogosławieństw, a dowódcy wiedzą, jak właściwie zarządzać wsparciem i jak naprawić niezbędne pomieszczenia” – precyzuje Najew.

Przeniesienie Wagnerivtsiv na Białoruś Wraz ze swoimi rekrutami udało im się nieudaną próbę podczas zamachu stanu w Rosji.

Ale „wagnerowcy” mogli uciec wcześniej, Kreml dał im szansę „wypić się za Białoruś”. Niedawno białoruski dyktator Ołeksandr Łukaszenka poinformował o przybyciu Prigożyna na Białoruś.

Jednocześnie w ZMI zaczęły pojawiać się informacje o posiadaniu obozów dla “Wagnerivtsiv” z Białorusi. Nie ma informacji o tych, którzy już śmierdzą na terenie obwodu.

Przepraszam, dzisiaj na zebraniach Kwaterze Głównej Naczelnego Wodza gen. Walerijowi Załużnemu i Najewowi powierzono możliwość pomocy pivnichny bezpośrednio na mszyce wysyłające “Vagnerivtsiv” na Białoruś.

Przeczytaj warunki i ważne informacje o rosyjskiej wojnie z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version