Site icon GEO Polityka

Ekobroń w Kijowie: Greta Thunberg przyjechała, by ocenić skutki wojny dla środowiska

W ramach Międzynarodowej Grupy Roboczej ds. Środowiskowych Konsekwencji Wojny do Kijowa dotarła prawdziwa ekobroń – słynna szwedzka aktywistka Greta Thunberg, donosi WomanEL.

.jpg” />Greta Thunberg spotkała się z prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Źródło: strona internetowa OPU

Międzynarodowy panel oceni wpływ walk na środowisko. W szczególności konsekwencje po eksplozji elektrowni wodnej Kakhovskaya przez rosyjskich najeźdźców. W ramach udziału w grupie Greta Thunberg spotkała się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Vladimir Dantes i Dasha Katsurina nie są już razem Pierwsze spotkanie od roku: Oleksandr Krivoshapko poruszył fanów wideo z córką

Według Thunberg nikt nie powinien ignorować tego, co dzieje się teraz na Ukrainie. Zbrodnie, które Rosja popełniła tutaj. Ma nadzieję, że uda jej się zebrać oceny od władz, organizacji ekologicznych w celu określenia szkód dla środowiska na Ukrainie.

Ekobroń w Kijowie. Źródło: strona internetowa OPU

Niebezpieczeństwa, groźby wojny, ludzkie cierpienie, ekobójstwo, to wszystko jest bardzo powiązane. Musimy pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za jej zbrodnie, a Ukraina musi być zdolna do trwałej odbudowy” przedstawicieli środowiskowych organizacji społecznych do dialogu na temat głównych zadań Międzynarodowej Grupy Roboczej i zwrócenia uwagi na środowiskowe konsekwencje wojny.

Algorytm postępowania w przypadku wypadku radiacyjnego można obejrzeć tutaj .

Źródło informacji

Exit mobile version