Siatkarska drużyna Ukrainy awansowała do finału Złotych Mistrzostw Europy

Reprezentacja Ukrainy pokonała Chorwację w pierwszym meczu barażowym Ligi Mistrzów siatkówka Zolotoi Є role.

Poleć RBC-Ukraina za pomoc w uzyskaniu wyniku meczu.

Złoto Euro-2023, mecz finałowy

Chorwacja – Ukraina – 1:3 (23:25, 25:21, 21:25, 12:25)

Początkowy set “niebiesko-żółty” kibiców stale prowadził. Pіdopіchnі Ugіsa Krastiņš na imprezie okremih vіdіzkah pił fіti vіdriv. Tymczasem Bałkany znały wewnętrzne rezerwy na tyle dobrze, by je odzyskać. Zwycięstwo Ukraińców dawało tylko 2 punkty.

Następnie w innej sieci selekcja Chorwatów przerosła obóz. Co więcej, władcy przejęli inicjatywę. Jeśli w połowie meczu wróżki ponownie wyrównały się (14:14), Chorwatki przyspieszyły i zdołały doprowadzić seta do zwycięstwa. Aktualizując stronę trzecią, lider kіlka zmienił się raz, a teraz ostateczny vіdrіzok jest lepszy niż wybór Ukrainy. Chłopcy z Krastinsha powtórzyli wyczyn z poprzedniego seta i ponownie ruszyli do przodu. „Niebiescy-Żowti” właśnie pokonali Bałkany, doprowadzając super drużynę do mety z 13 punktami zwycięstwa. Najbardziej produktywny w meczu okazał się diagonalny Wasyl Tupczij (18 piłek).

Wszak ukraińska drużyna awansowała na trzecie miejsce w historii finału Złotej Euroligi. Superman chłopców Krastiņš w walce o trofeum w Turechchina. Drut-Wir-kształtny mecz 2021 i oś 2017, Rotsyla Macedontsiv.