Site icon GEO Polityka

Podniesiono taryfę za światło na Ukrainie: jak zrekompensować opłatę za prąd

Nowe ceny światła dla ubogich na Ukrainie od 1 marca 2023 r. do dnia dzisiejszego , pierwsze płatności Z tą taryfą będą już w lipie.

RBC-Ukraine informuje o nowej taryfie i możliwości zaoszczędzenia na płatności.

Teraz trzeba zapłacić rabaty

Przed czerwoną promocją na Ukrainie taka taryfa:< /p>

Z 1 czarnej ćwiartki kilowatoroku wzrosła do 2,64 hrywien, a teraz wygrała nie będzie nieświeży w ciągu miesiąca komfort.

Godzina wody jest zapisywana jako stawka nocna. Vіn jest istotne dla tych, którzy mają zainstalowane dwustrefowe listy płac i podpisano umowę o zwolnieniu z pracownikiem po zatrudnieniu.

Jak płacić według niższej stawki nocnej. Tobto „nocny kilowat” kosztuje 1,32 hrywien.

Na przykład, jeśli typowy lichnik nakręca 400 kW-rok miesięcznie, to w trochach płatniczych pobiera się ponad 1050 hrywien. Ale dwustrefowy lichilnik pozwala oszczędzić tę samą sumę.

Jeśli przelejesz połowę zobowiązania na nic, to płatność będzie już blisko 790 hrywien. W tej randze oszczędź 25%.

Możesz do niego dotrzeć włączając na noc energooszczędne akcesoria – grzejniki, bojlery, pralki i zmywarki, piekarze, multicookery. W nowoczesnej technologii istnieje funkcja zdeponowanego startu, za pomocą której można ustawić automatyczny start po godzinie 23:00. Średnio na Ukrainie jedno gospodarstwo domowe uzwojenie do 1000 kW-rok miesięcznie.

Koszt dwustrefowego lichilnika

Możesz go zdobyć sam lub od operatora mereża. Taki lichnik za średni koszt w przedziale 1500-3000 hrywien. Ponownie, zwrot jest bliski rocka, ale także leżeć, w zależności od tego, na ile prądu Cię stać. Dla kogo trzeba złożyć wniosek do oblenergo, zawrzeć nową umowę i rachunek, opłacić instalację lichnika i przez 14 dni można go wymienić.

Raport o tej możliwości przeczytaj w materiale “Taryfa nocna. Dlaczego szczególne jest płacenie za opłatę za światło”.

Warunki i ważne informacje o wojnie z Rosją przeciwko Ukrainie, czytaj na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version