UN Global Compact uruchamia Inicjatywę Energetyczną Ukrainy

Organizacja Narodów Zjednoczonych Global Compact (UNGC) dla Ukrainy ogłasza utworzenie Inicjatywy Energetycznej Ukrainy Ukraina ani globalna Koalicja Intergaluz wezwała do przyspieszenia odnowy systemu energetycznego Ukrainy.

RBC-Ukraina wezwała do wsparcia UN Global Compact.

Projekt „Energy Initsi” Ukrainy może jednocześnie skoordynować wysiłki wszystkich zaangażowanych stron, jak gdyby w celu pomocy w nowej długoterminowej transformacji przyszłości. Jestem połączony z lokalnymi uczestnikami i międzynarodowymi partnerami w celu stając się sektorem energetycznym Ukrainy, nadannya

Znaczące jest to, że największymi ukraińskimi koncernami energetycznymi – grupą DTEK, Naftogazem i Ukrenergo – stały się pierwszymi członkami założycielami Inicjatywy.

< p>Jako podają, według szacunków Banku Światowego, na krótkoterminową odbudowę potrzeba 5,7 mld USD, a na odnowienie do 2033 r. aż 47 mld USD.

Vikonavcha dyrektor Globalnego Pakt dla Ukrainy, Tetyana Sakharuk jest tworem Inicjatywy Energetycznej Ukrainy.

“Energia energetyczna Ukrainy może zniszczyć inspirację gospodarczą i modernizację kraju. Jednak nasza infrastruktura energetyczna jest na wyczerpaniu, a agresja Rosji na infrastrukturę cywilną wciąż trwa. Tsya galuzi będzie wymagać zerowych i intensywnych wysiłków, aby Ukraina nie żyła dłużej, ale prosperowała” – powiedział wygrany.

520 milionów dolarów na pomoc Ukrainie w przekształceniu dostaw energii, z czego jedna trzecia została zdewastowana przez Rosję .

Exit mobile version