Site icon GEO Polityka

Ukraińskie wojsko skutecznie kontratakuje i przebija się na pivdni: mapy bitew ISW

Siły zbrojne Ukrainy kontynuują kontrofensywę na wejściu do Zaporoża. W nocy z 9 na 10 Czerwnia Ukraińca odniosła sukces w okręgu X.

W trosce o pomoc RBC-Ukraina dla Instytutu Wojennego (ISW).

Sytuacja w Charkowie i regiony Lu Ghany

Nagranie z geolokalizacji, opublikowane 10 chernya, pokazuje, że rosyjskie wojsko pojawiło się na wjeździe Pivnichny z Vilshani w niewielkim stopniu.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że rosyjskie wojsko pokonało ukraińskie grupy dywersyjne i rozpoznawcze Chotiri w pobliżu Nowowolińska, Sinkiwka i Orlanka w obwodzie charkowskim oraz Stelmachiwka w obwodzie ługańskim.

Do Sztabu Generalnego Ukrainy poinformowano, że wojska rosyjskie przeprowadziły nieudane akcje ofensywne w okolicach Biłogoriwki i Wesela. Rosyjski bloger potwierdził, że rosyjska artyleria pokonała niewielką ukraińską grupę zmechanizowaną, próbującą przebić się przez rosyjską obronę w tym regionie.

Wojska ukraińskie nadal ostrzeliwują wojska rosyjskie w pobliżu obwodu ługańskiego. Największy funkcjonariusz „ŁRL” Rodion Mirosznik o godzinie 22:00 stwierdził, że w ciągu ostatnich kilku lat wojska ukraińskie uderzyły 15 razy na pozycje Rosjan pod Łysyczańskiem. Dzherel z Federacji Rosyjskiej upierał się, że UPRP przejęła ukraińską rakietę wycelowaną w centrum administracyjne w Ługańsku.

Walki w pobliżu obwodu donieckiego

Pułkownik Sergij Czerewatij, rzecznik ze zgrupowania Skhidnoy armii Ukrainy, powiedział, że wojska ukraińskie przedarły się do 1400 metrów na inne nieistotne działki prostej Bachmuckiego. Rosyjscy blogerzy twierdzili, że siły ukraińskie kontynuują kontrataki i nacierają szlakiem z Bachmutu, zokremy pod Berchiwką i Jagidnoje, a także szlakiem z Bachmutu w rejonie Krasnopoliwki.

Rosja kto stverdzhuvali dzherel, scho pіdrozdіl 200-ї Rosyjska Brygada Strzelców Zmotoryzowanych broni się przed ukraińskimi kontratakami w rejonie Bachmutu. Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że zgrupowanie sił zbrojnych pokonało ukraińskie ataki na wejście lotnicze i wejście do Bakhmut.

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że wojska rosyjskie przeprowadziły nowe operacje ofensywne w kierunku Bogdanówka i Biała Góra.

Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że wojska rosyjskie prowadzą bezskuteczne ataki ofensywne na półwyspie koło Doniecka w rejonie Siwerny i na półwyspowo-zachodnich obrzeżach Doniecka w Marjowcach.

„Pivdenna all”

Siły ukraińskie kontynuowały ataki naziemne w pobliżu kordonu administracyjnego między obwodami donieckim i zaporoskim i odniosły tam znikome sukcesy.

Nagranie z geolokalizacji, opublikowane o godzinie 21:00, pokazuje, jak wojska rosyjskie przemieszczają się z pozycji na tyły Storożewoja, mimo że przejmowanie pozycji przez siły ukraińskie było nierozsądne.

10 marca Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że siły rosyjskie pokonały trzy ataki naziemne wojsk ukraińskich w pobliżu Wielkiej Nowosiłki. Blogerzy z Federacji Rosyjskiej twierdzili, że ukraińscy Ukraińcy przez cały dzień wystawiali głowy z Riwnopola do Neskuchnego.

W południe od 9 do 10 czerwni wojska ukraińskie kontynuowały kontrataki na wejściu na Zaporoże i odniosły sukces w tym rejonie. Nagranie z geolokalizacji pokazuje, że siły ukraińskie wdzierały się do Lobkowa i wychodziły z niego na drogę do Nowopokrowki. Rosjanie dzherel twierdzili, że siły ukraińskie splądrowały Łobkowe.

Rosyjscy blogerzy twierdzili, że jednostki 58 Armii Centralnej walczyły z ukraińskimi atakami naziemnymi w dzień z Orichowa, w nocy z 9 na 10 Czerwnia. Poinformowali, że 22. i 45. Brygady Gwardii Sił Specjalnych przejechały ukraińskie pojazdy opancerzone na marsz wojskowy w Orichowie. Nagranie z geolokalizacji, opublikowane o godzinie 22:00, pokazuje dowody ukraińskich ataków na port Zalizny.

Okupatsіyny szef Krymu Siergiej Aksjonow, stwierdzając, że rosyjski UPRP zestrzelił dwa ukraińskie pociski balistyczne “Grim-2”. Rosyjski bloger potwierdził, że ukraińskie siły mogły wystrzelić rakiety z różnymi modyfikacjami systemów S-200.

W nocy z 10 Czerwni w obwodzie biełgorodzkim w Rosji z szyn wyciągnięto 15 zabytkowych wagonów.

Przeczytaj warunki i ważne informacje o rosyjskiej wojnie z Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version