Site icon GEO Polityka

Sytuacja na froncie dzisiaj 4 robaki

Wróg nadal utrzymuje główną susillę w sprawie ostatecznej okupacji obwodów ługańskiego i donieckiego . Rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły 23 ataki, a cały smród został pokonany przez posiłki sił obronnych.

W tej sprawie RBC-Ukraina wysłała depesze do Sztabu Generalnego ZSU.

Pociski Kh-101/X-555 i irańskie UAV „Shahed-136/131”.

Dla wyjaśnienia, siły tych sił wsparły dowództwo, we współpracy z kontrobroną innych magazynów Sił Obronnych Ukrainy, 4 z 6 pocisków manewrujących Kh-101/Ch-555 i 6 z 8 szturmowych UAV “Shahed-136/131 “.

Odrzucenie wroga, wystrzelenie 7 pocisków i 25 nalotów, przeprowadzenie blisko 20 ostrzałów z wielu wyrzutni rakietowych na pozycje naszych wojsk i osad.

W hołdzie dla kwatery głównej, w wyniku ataku ucierpiała połowa ludności cywilnej, uszkodzone zostały domy prywatne, postawiono światła i inną infrastrukturę cywilną i administracyjną.

terytorium Ukrainy i daleko jest opanowany przez wysoki ”- mówili w Sztabie Generalnym.

Sytuacja na frontach

Na prostych Wołyńskim i Poliskim sytuacja operacyjna bez większych zmian, brak oznak formowania się grup zaczepnych wykryto obecność Viysk w pobliżu regionów kordonowych Ukrainy.

Tsієї dobi vorog zadіsnuv nagle próbuje spenetrować DRG przez DK Ukrainy w rejonie osady Zelena w obwodzie charkowskim, a także przeprowadzić uderzenie rakietowe w rejonie Wowczańska i naloty w rejonach Iwaszki, Ogirtsewa, Gatiszcze, obwód charkowski.

Zdiysniv ostrzał moździerzowy i artyleryjski osad w Karpowiczach, obwód czernihowski; Znob-Nowgorod, Szewczenko, Bruski, Oleksandrivka, Sadki, Basivka, Grabovske Sumy region, a także Ivashki, Udy, Chervona Zorya, Goptivka, Krasne, Zelena, Staritsa, Ogirtseve, Gatishche, Pletenivka, Vovchansk, Karauchne, Budarki i Chugunya vka w obwodzie charkowskim.

Na Kup'yanskoe, prosto przed siebie, dobij wroga marszową ofensywą pod Nowoseliwskoje, obwód ługański. Ostrzał artyleryjski i moździerzowy wroga rozpoznały Kołodiazne, Krasne Persze, Figoliwka, Nowomlinsk, Dowgenka, Kutkiwka, Dvorichna, Zapadne, Kislivka, Kotlyarivka, Tabaivka, Berestove, obwód charkowski i Nowoselewsk obwód ługański.

Na Limańskoje, prosto przed siebie, dobijcie wroga w ofensywie Darema w rejonie Biłogoriwki obwodu ługańskiego. Ostrzał artyleryjski został rozpoznany przez obszary osad, które w kolejności linii zamykały Makijewkę, Newsk, Biłogorivkę w obwodzie ługańskim i Wierchnokamjansk, Torsk, Spirna, Rozdoliwka w obwodzie donieckim.

Bezpośrednio na Bachmuckiego przeciwnik w ofensywie w rejonie Iwanowskiego, bez powodzenia. Szef nalotów w rejonie Wasiutyńska, Torecka, Piwnicznego, obwód doniecki. Obszary osiedli Wasiukiwka, Orikhovo-Vasilivka, Chromow, Chasiv Yar, Ivanivska, Stupochki, Predtechina, Biała Góra, Diliivka i Nowy Jork w obwodzie donieckim zostały zniszczone przez ostrzał artyleryjski.Na Mar'їnskomu prosto dobij wroga w akcji ofensywnej w rejonie Mar'їnka, Prote, nasi obrońcy zabili 16 ataków wroga. W pewnym momencie wróg prowadził nalot w granicach osady Mar'їnka.

Na linii Szachtarskiego ostrzał osiedli, które znajdują się między linią strefy walk, w tym: Vuhledar, Prechistivka i Nowoukrainka, obwód doniecki.

Na prostych liniach Zaporiżskiego i Chersonskiego wróg kontynuuje działania obronne. Dowódca nalotów w obwodach berysławskim, weselskim, obwód chersoński.

Dowódca ostrzału artyleryjskiego osiedli na Polu Wileńskim, Zelenym Polu, Nowopolu, Temyrówce, obwód doniecki; Olgiwskie, Malinowskie, Gulajpolskie, Zaliznichna, Mała Tokmachka, Nowoandrivka, Stepov i Kam'yansk Zaporizkoy regiony; Kozackie, Tiahynka, Iwanówka, Dnieprowskie, Kyzomys obwodu chersońskiego i okolice chersońskie.

Wykorzystaj wroga

Lotnictwo sił obrony dla łupów wykonało 10 uderzeń na tereny w pobliżu centrum specjalnego magazynu Federacja Rosyjska.

Wcześniej ukraiński 1 przewidywalny UAV został zniszczony przez siły zbrojne.

Oddziały rakietowe i wyrzutnie rakiet artylerii uderzyły w 2 obszary sprzętu wojskowego, magazyn amunicji, 2 przeciwlotnicze systemy rakietowe i 2 stacje walki radioelektronicznej wroga.

Przeczytaj warunki i ważne informacje o wojnie Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

< p>

Exit mobile version