Site icon GEO Polityka

Samit bez przyjaciół jest sojusznikiem Putina. Czym jest Liga Mocarstw Arabskich i co dalej z Zełenskim

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemawia na szczycie Ligi Mocarstw Arabskich (LAD) o godz. Arabia Saudyjska II. Jest to organizacja zrzeszająca ziemie arabskie, smród neutralności kraju aż do wojny rosyjsko-ukraińskiej, a następnie w 2011 roku na szczyt przybył syryjski przywódca Baszar al-Assad, kochanek Wołodymyra Putina.

< p >O stanowisku krajów arabskich io tym, co sam Zełenski próbował mu przekazać – poniżej w materiale RBC-Ukraina.

Samіt bez oczywistych przyjaciół

Chodźmy wokół samego Samіtu, Zełenski zaplanował niskie dwustronne wsparcie. Omawiają ukraińskie priorytety, takie jak ekspansja wojen politycznych, deportacje i deportacje, formuła dla świata i bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy.

Kolejnym priorytetem jest obrona ukraińskich muzułmanów. Spokojniejsi są Oskilki, które znają represje na okupionym Krymie, wyznają islam. Andriy Yermak, szef Kancelarii Prezydenta, poinformował również, że metawizyta to znak dwukierunkowej komunikacji i wezwań w świecie arabskim.Vin przybył z francuskim zamówieniem. Sama prośba jest po części susilem Arabii Saudyjskiej do uregulowania konfliktu zbrojnego w Rosji i na Ukrainie.

“Rosja jest słaba. І Ukrainę przywieźć, jak przywieźć swoją Ligę (film o Lidze Mocarstw Arabskich, – red.)”, – powiedział Zełenski, zwracając się do uczestników szczytu.

Vin głosowała również nad pozytywnym przesłaniem z Arabii Saudyjskiej o tym, jak je wyzwolić i wezwać inne kraje arabskie do pokojowego zusila. Sekretarz prasowy prezydenta Siergiej Nikiforow na antenie teletonu dodał, że Kijów otrzymał powrót innych dzieci i dzieci deportowanych.

Liga Arabska składa się z 22 uczestników: pet, Sudan , Somalia, Dżibuti, Komory, Irak, Jordania, Syria, Liban, Algieria, Libia, Tunis, Maroko, Mauretania, Jemen, Kuwejt, Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie, a także Autonomia Palestyńska.

Sojusznik Putina usunięty z blokady dyplomatycznej

Liga Mocarstw Arabskich potępiła los Syrii w 2011 roku brutalnym stłumieniem protestów w tej wojnie, w wyniku której zginęło ponad 500 tysięcy ludzi, a miliony uchodźców zostały pozbawione kraju.

rabіya i inne arabskie krai albo pękły, albo opuściły zemstę od syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada. Ale na kolbie trawy LAD wzbił się na zakręcie Damaszku, a strona gospodarzy poprosiła Assada o szczyt. Pamiętaj, że wydałeś również niskie ściegi dwustronne.

Zobacz: Prezydent Syrii Baszar al-Assad przenosi się do miasta Jeddah w Arabii Saudyjskiej przed 32. szczytem #ArabLeague. #SaudiArabia https://t.co/RONlEdtqF1 pic.twitter.com/NdvgeVCGOV

— Al Arabiya English (@AlArabiya_Eng) 18 maja 2023 r.

Pod koniec wojny syryjskiej Federacja Rosyjska wsparła reżim Assada interwencją wojskową, a wina zostały pozostawione w ślad za wsparciem Moskwy. Co więcej, wielu analityków zahіdnykh ponownie rozważyło, że decyzja rosyjskiego prezydenta Wołodymyra Putina o inwazji na Krym w 2014 roku była podyktowana obojętnością na okrucieństwa Sunset of Assada wobec jego narodu, napisz do Bloomberga.

Pod gwiazdami zku Z powodu psot Assada strona ukraińska zamknęła swoją ambasadę pod Damaszkiem w 2016 roku, a ambasadę Syrii pod Kijowem w 2018 roku. W przededniu 2022 r., godziny inwazji rosyjskiej na pełną skalę, Syria uznała „niepodległość” kupionych przez Rosjan części obwodów donieckiego i ługańskiego, po czym Ukraina podniosła z niej wodę, a pod koniec z 2023 r. procedura została objęta sankcjami.

Aż po nieprzyjazne granice Syrii, losy statków w nielegalnym imporcie zboża z odzyskanych terytoriów, dostawy przesyłek Federacji Rosyjskiej i powszechne poparcie reżimu Putina.

Assad widzi Moskwę i Zustrichi z Putinem deklarującym poparcie rosyjskiej wojny na Ukrainie. Vin stwierdził również, że Rosjanie nibito „walczą z neonazistami i starymi nazistami, jakby wspierali Zahida”.

Ponadto ukraińskie śledztwo potwierdza, że ​​Assad oskarżył cię o 40 tysięcy najemników.

Arabia Saudyjska odgrywa rolę Arabii pośredniczącej – szukaj neutralnej pozycji podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej. Vaughn wielokrotnie wzywała do deeskalacji, a ona wyrażała gotowość do działania jako pośrednik w regulacji.

W ostrym 2023 r. minister praw zagranicznych książę Fajsal bin Farhan odwiedził Kijów, oceniany przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Na potrzeby negocjacji strony podpisały memorandum w sprawie udzielenia pomocy humanitarnej na kwotę 400 mln dolarów.

kończy się dialogiem i stołem negocjacyjnym. Ale oczywiście wszystko da się załatwić pod patronatem ONZ i na cześć prawa międzynarodowego” – mówi Todi bin Farhan.

Zdjęcie: Wołodymyr Zełenski i następca tronu Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman (twitter.com/AlArabiya_Eng)

< p dir="ltr">Poza tym ostatnie losy Arabii Saudyjskiej odegrały pośrednią rolę wśród 10 zagranicznych bojowników Sił Zła Ukrainy z Rosji. Potem Zełenski zamieszkał u zmarłego księcia Mohammeda bin Salmana i wyciągnął do niego pomocną dłoń.

Co istotne, Arabia Saudyjska jest jednym z największych partnerów USA w regionie. W 2022 roku Zokrema została strategicznym partnerem handlowym Federacji Rosyjskiej, awansując do pierwszej dziesiątki importerów rosyjskich produktów rolnych. A pod koniec 2023 roku, za 10 lat, wyprzedza okręt bojowy Floty Wojsk-Marynarki Wojennej Rosji. Fregata Tse „Admirał Gorszkow”, wystrzelona z pocisków hipersonicznych „Cyrkon”.

Świat arabski i wojna na Ukrainie

Podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę świat arabski został zdmuchnięty przez strimana. Ziemie nie poparły sankcji wobec Rosji, ale nie zerwały z nią więzi. Ważne jest, aby w tym samym czasie, jeśli Zahid prowadził wojnę informacyjną w świecie arabskim, ziemie, jak brzmiały w przypadku wojen Bagatori, próbowały zademonstrować neutralność. W pewnym momencie jest wielu ludzi, którzy mogą wyłożyć z nich dużo ukraińskiego zboża.

Zajmiemy się Syrią, nie znając rosyjskiej okupacji terytorium Ukrainy. Część granic Najbliższego Zejścia i Piwnicznej Afryki, środkowa Algieria, Irak i OJA starały się głosować za rezolucjami ONZ, jakby chciały zaskarżyć agresję Federacji Rosyjskiej, ale później ich poparły, choć nie wykonaj symbolicznego gestu.

Poprzez rzeki wojny diakoni nawiązali kontakty z Rosją, a diakoni osłabli. Jednak kraj arabski nie odwrócił się przed nią. Według słów eksperta Washington Institute of Politics of the Close Gathering, Fabrice’a Balanche’a, świat arabski kocha siłę, a Putin zademonstrował to na Ukrainie. A niepowodzenia na polu bitwy nie ustąpiły agresorowi wśród Arabów, śmierdzących nienawiścią do Zahidów i gotowych budować przyszłość, stawiając na Rosję i Chiny, piszą do BBC. .

„Ta wojna może się skończyć, ta wojna może się skończyć, ta wojna może się skończyć” — powiedział egipski prezydent Abdel Fattah As-Sisi na konferencji klimatycznej w pobliżu Sharm El-Sheikh.

Najwyraźniej do ostatnich wściekłych dokumentów amerykańskiego wywiadu, nie tak dawno Al-Sisi nakazał potajemnie wysłać Rosji do 40 000 pocisków. Białemu Domowi powiedziano, aby nie wysyłał znaku rosyjskiej pomocy z Egiptu, a Washington Post opublikował inne dane, szpiegując Kahira, który zmienił zdanie i chwaląc sprzedaż ukraińskich pocisków artyleryjskich kalibru 152 mm i 155 mm bru.

Dodatkowo niedawno wyszło na jaw, że Egipt podzielił los środkowych Zusillas, ogłuszonych przez prezydenta PAR Cyrila Ramaphosa. Pamiętaj, że misja afrykańska może odwiedzić Kijów i Moskwę w ciągu najbliższej godziny.

O gotowości do bycia mediatorami do przemawiania w Iraku. Jak powiedział minister spraw zagranicznych Fuad Hussein, Bagdad jest gotowy do aktywowania roli grupy kontaktowej, aby „położyć podwaliny pod negocjacje” między Rosją a Ukrainą. Jedność umysłu to ziemie, które walczą, sam powinieneś o to zapytać.

Jakby skupiając się na głosowaniu w ONZ w sprawie srogiego losu 2023 roku, Syria będzie zostać pozostawione jako jeden kraj arabski, sojusznik Rosji. Inni członkowie LAD na papierze popierają poglądy rosyjskich wojskowych z Ukrainy i „formułę pokoju” Zełenskiego. Idź, zocrema, o Jordanii, Dżibuti, Mauretanii, Omanie, Katarze, Jemenie, OJA i Maroku. Dla Siczy stało się jasne, że Maroko przekazało Ukrainie niewielki czołg czołgów Radyansky zrazka, które przechodziły modernizację w Czechach.

O Ukrainie czytaj na kanale RBC-Ukraine w Telegramie.

Exit mobile version