Nowe zakazy na Ukrainie dla kierowców transportu: władze podały, za co mogą zostać ukarani grzywną

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została podana przez gazetę sądowo-prawną, raporty URA-Inform.

< p>Zwraca się uwagę, że rząd przyjął zmiany w zasadach świadczenia usług pasażerskiego transportu drogowego, które wprowadziły zakaz umieszczania muzyki w przedziale pasażerskim autobusu przez kierowców komunikacji miejskiej.

Decyzja została zatwierdzona na posiedzeniu rządu 9 maja. Według Tarasa Melnyczuka, przedstawiciela Rady Najwyższej w Gabinecie Ministrów, zmiany w Regulaminie świadczenia usług przewozu drogowego osób zostały dokonane zgodnie z ustawą Ukrainy z dnia 19.06.2022 N 2310-IX.

Teraz przepisy przejściowe wspomnianej ustawy przewidywały w regulaminie zakaz reprodukcji muzyki, który został wprowadzony w życie decyzją rządu. Nowa zasada stanowi, że kierowca autobusu nie może odtwarzać muzyki, dźwięków filmów ani innych sygnałów dźwiękowych w kabinie pasażerskiej, z wyjątkiem informacji o podróży.

Dźwięk może być przesyłany do indywidualnych słuchawek pasażerów oraz do w przedziale pasażerskim – tylko w przypadku przewozu nieregularnego za zgodą wszystkich pasażerów. Taksówkarz ma również zakaz puszczania muzyki lub innych sygnałów dźwiękowych w kabinie bez zgody wszystkich pasażerów.

Przypomnijmy, czy na Ukrainie można mobilizować mężczyzn w wieku od 18 do 27 lat: prawnik wyjaśnione.

Źródło informacji

Exit mobile version