Site icon GEO Polityka

CNN ujawniło wynik kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy: wiadomo, jak zareaguje Federacja Rosyjska

Twitter LinkedIn VK

Szczegóły podaje URA-Inform, powołując się na CNN.

Według analitycy , Rosyjska armia nie jest gotowa do odparcia zbliżającej się ofensywy ukraińskich sił zbrojnych. Pomimo dużej liczebności armii rosyjskiej i złożonej obrony, Federacja Rosyjska ma niewielkie szanse na odparcie ataku Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich trzech dni wskazują, że Federacja Rosyjska nie jest gotowa do kontrataku Sił Zbrojnych Ukrainy. Po pierwsze, jest to odwołanie wiceministra obrony Federacji Rosyjskiej Michaiła Mizintseva z działu logistyki. Rosyjski resort obrony nie wyjaśnił przyczyn tych przetasowań kadrowych, ale po prostu zatwierdził Aleksieja Kuźmenko na nowym stanowisku. Ta nagła dymisja nastąpiła w momencie, gdy Ukraina przygotowuje się do kontrataku, co może wskazywać na szalejące trudności na Kremlu”, — zauważają eksperci.

CNN zwraca również uwagę na Wagner PMC. Jej przywódca Jewgienij Prigożyn otwarcie mówił o problemach, z jakimi borykali się wagnerowcy. Według niego PKW „Wagner” ma taki brak amunicji, że może zostać zmuszona do opuszczenia Bachmutu.

Ponadto w artykule zauważono, że stan emocjonalny okupantów jest bardzo przygnębiony, podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy zachowują wysoki duch walki.

Przypomnijmy, że Ukraina zrobiła ustępstwo na rzecz Federacji Rosyjskiej: obywatelom wyjaśniono TUTAJ, co mają robić.

Źródło informacji

Exit mobile version