Site icon GEO Polityka

Rosjanie bezskutecznie próbowali zaatakować Awdijewkę: mapy bitew w ISW

Rosjanie przebijali się przez Bachmuta, a ofensywne operacje Awdijiwki zakończyły się szokiem.

O poparciu przez RBC-Ukraina próśb do Instytutu Wojennego (ISW).

Sytuacja w obwodach charkowskim i ługańskim

29 kwietnia rosyjskie wojsko ogłosiło ataki naziemne na linię Svato ve -Kreminna. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że wojska rosyjskie przeprowadziły ostatnio ataki naziemne w kierunku Biłogorówki (12 km na linii od Kreminnej) i na linii od Dibrowa (5 km od Kreminnej).

Rosyjski bloger wojskowy potwierdził, że rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły ostatnio naziemne ataki na skrzyżowanie Tarniwa, Newskiego (obrażając 16-18 km na podejściu od strony Kreminnej) oraz w rejonie Serebryanskoje lisu (11 km dziennie od Kreminnej) ).

Ukraińscy żołnierze nadal ostrzeliwują wojska rosyjskie w pobliżu obwodu ługańskiego. Rosjanie dzherel stverdzhuvali, że 29 kwietnia siły ukraińskie uderzyły w Bryantsi (9 km na wyjeździe z Alczewska na autostradzie T0504) rakietami HIMARS.

Walki w Donbasie

29 kwietnia rosyjska armia odniosła pewien sukces pod Bachmutem. Materiał geolokalizacyjny, opublikowany 29 kwietnia, pokazał przejście graniczne Rosjan z pivdenno-zahіdny i pivnіchno-zahіdny Bakhmut.

Rosyjscy „wojownicy” stverdzhuvali, scho Rosyjscy żołnierze wdarli się do pivnіchno-zahіdnogo Bakhmut i zahopili Bakhmut Medical College w pobliżu centrum Bakhmut i Bakhmut College of Handicrafts w pobliżu pivdenniy części miasta. Ukraiński bloger potwierdził, że rosyjskie wojsko kontrolowało 92 km Bachmutu i przeprowadziło naziemne ataki na drogę przez Chromowe (bez pośredniego wjazdu do Bachmutu), a także w okolice Orikhovo-Vasilivka (11 km na wjazd do Bachmutu), Bogdanowkę i Iwaniwskiego (5 km na wyjeździe z Bachmutu).

Drugi “korpus wojskowy” upewnił się, że rosyjski “Wagner” dotarł do trasy T0504 Kostyantinivka-Chasiv Yar-Bachmut i osiągnął obezżenny postęp w Pivdenny Bachmut. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że wojska rosyjskie kontynuują ataki naziemne w Bachmucie i odwołały nieudane ataki naziemne w okolicach Bohdaniwki (6 km po zachodniej stronie Bachmutu), Czosowego Jaru (9 km po stronie Bachmuta) i Predtechino (12 km na pіvdenniy zahіd vіd Bakhmut).

Pułkownik Sergij Czerewatij, rzecznik grupy Khidnoi sił zbrojnych Ukrainy, po stwierdzeniu, że siły ukraińskie nadal mają dostęp do szlaków logistycznych do Bachmutu, zwrócił się do Rosji z roszczeniem wzajemnym o te, które wojsko rosyjskie kontroluje szlaki do Bachmutu. Rosyjski bloger Viysk potwierdził, że siły ukraińskie bezskutecznie próbowały odblokować autostradę E40 w pobliżu Krasno Gori (6 km do Pivot Bakhmut).

29 kwietnia wojska rosyjskie rozpoczęły naziemne ataki na linię Awdijiwka-Donieck. Do Sztabu Generalnego Ukrainy poinformowano, że wojska rosyjskie przeprowadziły nieudane ataki naziemne w pobliżu Awdijiwki, Siwernego (5 km na wylocie z Awdijewki), 7 km na pіvdenniy zahіd vіd Avdіїvka) i Nowomichajłówki (10 km na bezpośrednim wyjściu z donieckiej stacji metra).

Rosyjscy blogerzy wojskowi potwierdzili, że rosyjskie wojsko przeprowadziło ataki naziemne w pobliżu autostrady H20 na wyjeździe z Nowobachmutiwki (12 km przy bezpośrednim wyjeździe z Awdijiwki), a także w pobliżu Krasnogoriwki (9 km do pivnіch vіd Avdіїvka) i Vodyany (7 km do vіdnіch vіd Avdіїvka).

Na opublikowanym 29 kwietnia materiale filmowym widać, jak odtworzono 1454. pułk strzelców zmotoryzowanych 9. brygady i 14. brygadę „Kalmius” (1. korpus armii, tzw. „DRL”). Sztab Generalny Ukrainy został poinformowany, że wojska rosyjskie coraz częściej angażują się w działania bojowe na Marinskim bezpośrednio poprzez znaczne straty w sile roboczej, przedwczesne dostawy amunicji oraz wykonywanie indywidualnych obron i kar szturmowych bez ważnego sprzętu i artylerii wsparcie.

< p>29 kwietnia wojska rosyjskie nie przeprowadziły działań ofensywnych przy wjeździe do obwodu donieckiego. Sztab Generalny Ukrainy został poinformowany, że wojska rosyjskie nie przeprowadziły bezpośrednich ataków naziemnych na Szachtarskoje. Na opublikowanym 29 kwietnia materiale filmowym nie jest jasne, w jaki sposób taktowna formacja operacyjno-bojowa „Kaskady” (elementu tzw. „DPR”) znajduje się w pobliżu Vugeldar. /geopolityka.org/wp-content/uploads/2023/04/d0b5355aae502f434620d1d30c71b10c.jpg” />

„Pivden wszędzie”

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że 28 kwietnia 28 kwietnia rosyjskie wojsko rozpoczęło z morza atak rakietowy na stanowisko dowodzenia ukraińskiego zgrupowania wojskowego Chersoniu.

Błysnęły strzały, na takim statku z Morza Czarnego Flota Rosji wystrzeliwuje pociski „Kalіbr” na ukraińskie stanowisko dowodzenia. Ukraińscy urzędnicy nie skomentowali oświadczenia Rosji.

29 kwietnia wojska rosyjskie nadal prowadziły wielki ogień na linii frontu przy wyjściu z Gulyaipol iw obwodzie chersońskim. 29 kwietnia rosyjski „voenkor” opublikował wideo, na którym widać, jak rosyjskie wojsko ostrzeliwuje ukraińskie pozycje w pobliżu Gulajpola z termobarycznego systemu artyleryjskiego TOS-1A. ISW nadal ocenia, że ​​aktywa rozpodіl tshogo na poziomie obwodu wijskiego nie byłyby w stanie zapewnić siłom rosyjskim zwycięskiego zwycięstwa na polu bitwy.

Ukraińscy żołnierze kontynuują ostrzał rosyjskich żołnierzy w pobliżu akwenów wodnych na Ukrainie. 29 kwietnia rosyjski dżereło poinformował, że ukraińskie wojsko rozpoczęło uderzenie z HIMARS-u na stanowisko dowodzenia rosyjskiej 19. po uderzeniu HIMARS-u w rejonie Tawrija Zaporoże (14 km szlakiem z Tokmaka i 20 km od dolnej linii frontu).

Rosyjski rząd kontynuuje zamykanie fizycznej kontroli nad Zaporoską Elektrownią Jądrową (ZAES). Rafael Grossi, dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), poinformował 28 kwietnia, że ​​3 tys. spіvrobіtnikіv WEAEU mayut umów z rosyjskim państwowym operatorem energii atomowej “Rosatom”. Gross powiedział, że Energoatom pracuje nad 1000 osib.

Gross powiedział również, że żaden operator stacji, simovirno Russian, nie pracuje nad renowacją linii przesyłowych energii między ZAES i opłacanej przez Ros ієyu teritoryієyu i Zaporіzkoy ciepłownictwo zakład (ZATES). Rosja, ymovirno, może ustanowić legitymację jako jedyny współpracujący operator elektrowni jądrowej, zwłaszcza naprawy, ponieważ Ukraina nie może wygrać, podczas gdy Rosja płaci za stację.

Nagadaemo, jest 29 kwietnia ukraińska Wojsko stoczyło ponad 40 ataków Rosjan w pobliżu obwodu donieckiego i zestrzeliło UAV typu Orlan-10.

Exit mobile version