NATO może zrobić kardynalny krok dla dobra Ukrainy i przekroczyć “czerwone linie” – Kasparow

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została podana przez Depo, raporty Ura-inform.

Rosyjska opozycja Polityk Garri Kasparow uważa, że ​​takie oświadczenie może świadczyć o tym, że Ukraińcy czekają na nieoczekiwane wyniki po lipcowym szczycie NATO.

Jego zdaniem NATO może zrobić wyjątek dla Ukrainy i przyjąć nas do sojuszu w trybie przyspieszonym. Wydarzenie czeka na wyniki kontrofensywy.

Kasparow przypomniał, że NATO ma zasadę, zgodnie z którą kraj, który ma spory terytorialne ze swoimi sąsiadami, nie może wejść do sojuszu.

„Sytuacja z Ukrainą może stanowić wyjątek. Sądząc po zachowaniu zachodnich polityków i wizycie Stoltenberga w Kijowie, nastroje na Zachodzie zaczęły się zmieniać. Czekają na ten przełom. Jeśli kontrofensywa Sił Zbrojnych Ukrainy zakończy się sukcesem, choć nie zakończy wojny, ale zada znaczącą klęskę armii rosyjskiej, to wydaje mi się, że NATO może zrobić kardynalny krok” – zauważył Kasparow.

Jednak przystąpienie do NATO wiąże się z wieloma biurokratycznymi przeszkodami, istnieje również koncepcja konsensusu wszystkich krajów. Na przykład Węgry i Turcja opóźniły wejście Finlandii i opóźniły wejście Szwecji. Polityk zauważa, że ​​wokół Ukrainy buduje się konsensus – wszyscy rozumieją, że jest już de facto członkiem NATO. Co więcej, jest jedynym krajem bezpośrednio w stanie wojny z głównym wrogiem NATO.

„Każdego dnia wojny bohaterstwo ukraińskich żołnierzy , wytrzymałość narodu ukraińskiego tworzy zespół czynników, które sprawiają, że przestrzeganie sztywnych biurokratycznych procedur jest całkowicie niewłaściwe. Myślę, że wizyta Stoltenberga pokazuje, że Zachód jest gotowy do przekroczenia „czerwonych linii”, które w zeszłym roku wydawały się niemożliwe do przekroczenia” – podkreślił Kasparow.

Przypomnijmy, wcześniej informowano, że wojna na Ukrainie staje się czymś nowym – Stoltenberg opowiedział, jakie myśli mają wspólne Siły Zbrojne Ukrainy i Federacji Rosyjskiej.

Źródło informacji

Exit mobile version