Site icon GEO Polityka

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony zezwala Ukrainie na przystąpienie do NATO w czasie wojny: „Świat jest teraz nieprzewidywalny”

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została podana przez 24tv, raporty Ura-inform.

KONDO Sekretarz Ołeksij Daniłow zauważył, że obecnie nie ma przeszkód dla wejścia Ukrainy do NATO. Aby jednak droga Ukrainy do Sojuszu była najkrótsza, konieczna jest zgoda państw członkowskich NATO.

„Dzisiaj nie widzimy przeszkód, by stać się członków Sojuszu. To nie jest taka trudna sytuacja. To raczej decyzja polityczna. Ale trzeba zrozumieć, że musi być na to zgoda wiodących państw Sojuszu. Wtedy to wszystko będzie się kręciło znacznie szybciej. Zbyt długo zwlekaliśmy z tym” – powiedział.

Jednocześnie Daniłow pozwolił Ukrainie przystąpić do NATO jeszcze przed zakończeniem wojny z Rosją. Podkreślił, że wszyscy przewidywali klęskę Ukrainy w wojnie z Federacją Rosyjską, ale Ukraińcy udowodnili, że zwycięstwo będzie nasze.

„Jak można Widzisz, świat się mylił. Chciałbym, żeby tak samo stało się tutaj, abyśmy jak najszybciej uzyskali członkostwo w Sojuszu. Nie wykluczam, że może to nastąpić w każdej chwili. Świat jest teraz nieprzewidywalny” – zauważył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Przypomnijmy, wcześniej informowano, że Putin postanowił stworzyć w Federacji Rosyjskiej specjalną organizację: stała się wiadomo, jaka była jego istota.

Źródło informacji

Exit mobile version