Po raz pierwszy od 10 lat Ukrainiec został mistrzem Europy w zapasach w stylu dowolnym: szczegóły epickiego finału

Twitter LinkedIn VK

O tym informuje URA-Inform, powołując się na Twittera Narodowego Komitetu Olimpijskiego Ukrainy.

< p>Nowy Ukrainiec Wasilij Michajłow został mistrzem Europy w zapasach w stylu dowolnym w kategorii do 79 kg. Zdobył złoto mistrzostw Europy 2023, które odbyły się w chorwackim Zagrzebiu.

Ukraińcowi udało się pokonać wszystkich rywali i pewnie dotrzeć do finału, gdzie spotkał się z mistrzem poprzednich rozgrywek , Grek Georgis Kugiumtsidis.

< p>Finałowe starcie rozpoczęło się od utraty pierwszego testu Ukrainki, ale potem sytuacja diametralnie się zmieniła. Michajłowowi udało się dogonić przeciwnika w pierwszej połowie walki, aw drugiej zdobył trzeci punkt, który ostatecznie przypieczętował jego zwycięstwo (3:1).

Ostatnim razem Ukraina otrzymała złoty medalista europejskich zawodów zapaśniczych w odległym 2013 roku. To Pavel Oleinik, który wystąpił w kategorii wagowej do 96 kg.

Przypomnijmy, 2 epickie walki jednego wieczoru: na Bliskim Wschodzie szykuje się wyjątkowy wieczór bokserski z Usykiem.