Site icon GEO Polityka

Ukraina jest gotowa do negocjacji z Federacją Rosyjską w sprawie Krymu: Zełenski ogłosił warunek

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została podana przez kanał telegramu „Prawnik praw” ;, donosi Ura-inform.

W rozmowie z Financial Times przyznał, że Kijów jest gotowy do rozmów z Moskwą o przyszłości Krymu, pod warunkiem, że Siły Zbrojne Ukrainy dotrą do granicy czasowo&nbsp ;okupowany półwysep.

“Jeżeli uda nam się osiągnąć nasze cele strategiczne na polu walki i gdy znajdziemy się na granicy administracyjnej z Krymem, jesteśmy gotowi otworzyć stronę dyplomatyczną w celu przedyskutowania tej kwestii”… Nie oznacza to, że wykluczamy drogę wyzwolenia (Krymu) przez naszą armię”, — czytamy w publikacji.

W publikacji zauważono, że słowa doradcy prezydenta stały się „najwyraźniejszym oświadczeniem o zainteresowaniu negocjacjami z Federacją Rosyjską” od kwietnia 2022 r.

Ponadto oświadczenie Sibigi może uspokoić zachodnich urzędników, którzy są “sceptyczni” co do zdolności Ukrainy do odzyskania półwyspu i obawiają się, że jakakolwiek próba militarna może skłonić prezydenta Rosji Putina do eskalacji wojny, być może z użyciem broni nuklearnej.< /p>

Przypomnijmy, wcześniej informowano, że Podolak ujawnił datę wyzwolenia Krymu: Ukraina przygotowuje się do ważnych negocjacji z Federacją Rosyjską.

Źródło informacji

Exit mobile version