Site icon GEO Polityka

Koniec wojny w 2023 roku: Mark Milley przedstawił swoją prognozę

Twitter LinkedIn VK

Tsn przekazał tę informację, raporty Ura-inform.

Kierownik Zjednoczony Komitet Szefów Sztabów Stanów Zjednoczonych generał Mark Milley zauważył, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wielokrotnie powoływał się na tak ważne i militarne zadanie, jak wypędzenie rosyjskich najeźdźców z terytoriów ukraińskich.

Jednakże Milley uważa, że ​​jest mało prawdopodobne, aby Ukraina była w stanie wypędzić wszystkie rosyjskie wojska ze swojego terytorium w 2023 r.

„Nie sądzę, aby kiedykolwiek miało to nastąpić wkrótce w tym roku. Zełenski wielokrotnie publicznie oświadczał, że celem Ukrainy jest wyrzucenie każdego Rosjanina z okupowanego terytorium Ukrainy. Ale to jest duże zadanie. Bardzo, bardzo trudne zadanie wojskowe” – powiedział.

Milli dodał również, że setki tysięcy rosyjskich okupantów nadal przebywają na tymczasowo okupowanym terytorium Ukrainy.

“Nie mówię, że nie da się tego zrobić. Mówię tylko, że to bardzo trudne zadanie. Ale to jest cel Ukraińców. Z pewnością mają do tego prawo, to jest ich kraj. I są tutaj na moralnym wyżynie” – dodał generał.

Przypomnijmy, wcześniej informowano, że Yermak ogłosił ważną decyzję OBWE: szef Kancelarii Prezydenta powiedział, co został osiągnięty.

< br>

Źródło informacji

Exit mobile version