Site icon GEO Polityka

Svitan powiedział, bez jakiego miasta Rosjanie po prostu nie będą potrzebować Donbasu

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została podana przez Donpress, raporty Ura-inform.

Ekspert wojskowy zauważył jednak, że pod pewnymi warunkami sensowne jest rozpoczęcie operacji wyzwolenia Doniecka.

Svitan jest przekonany, że wyzwolenie Doniecka będzie ważnym krokiem w kierunku wyzwolenia całej okupowanej części Donbasu, bo bez tego miasta sami Rosjanie stracą zainteresowanie obwodem donieckim i ługańskim.

Według eksperta duża kontrofensywa Sił Zbrojnych Ukrainy nie jest jeszcze zbyt realna, ale ofensywa jest możliwa w jednym z sektorów frontu w najbliższym czasie:

„Awdijiwka to prawdziwy problem. Istnieje już 9 rok, ten problem jest dla Rosjan i jeśli zapadnie teraz decyzja i ukraińskie fundusze, które są na froncie donieckim zostaną przekierowane w stronę Awdijiwki, to z pewnością możemy rozpocząć pewne działania kontrwywiadowcze.

< /blockquote>

Swithan podkreślił, że nie byłaby to wielka kontrofensywa, o której wszyscy mówią. Jednak ofensywne działania z okolic Awdijiwki w kierunku Jasinowatej wzdłuż tej autostrady staną się bardzo dużym problemem dla armii rosyjskiej:

„Bez Doniecka pozostały Donbas po prostu nie jest potrzebny, nie ma sensu go po prostu trzymać. A jeśli pojedziemy do Doniecka, to też nie da się go odbić. To jest po prostu wzgórze, które, jeśli już tam pójdziemy, nie będzie możliwe do pokonania właśnie z powodu tej właśnie drogi od strony Makiejewki. „Gorący”: burmistrz Bojczenko powiedział, kto został zamordowany.

Źródło informacji

Exit mobile version