Site icon GEO Polityka

Opłaty za wodę i prąd. Chi chekati p_dvischennya ts_n przy płatnościach

Taryfy za zimną wodę dla ludności mają wzrosnąć już od 1 kwartału. Rozważana jest również podwyżka ceny prądu, a zarządowi można pochwalić decyzję po zakończeniu sezonu opalizującego.

NKREKP planuje włączyć porządek dnia przed rozkazem dnia o godz. podwyższenie taryf za scentralizowane zaopatrzenie w wodę i scentralizowane zaopatrzenie w wodę do roku 2023.

“Необхідність зміни (підвищення) тарифів ліцензіатів НКРЕКП на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення зумовлена ​​​​зміною обсягів реалізації цих послуг та зростанням вартості окремих складових структури тарифів (електричної енергії, реагентів, пально-мастильних матеріалів тощо)”, – йдеться у листі.< /p >

Istnieje możliwość poprawy możliwości przemieszczania się w dwóch etapach: od 1 dnia miesiąca i od 1 dnia 2023 roku, wyznaczonych przez NREKP.

Taryfy energii elektrycznej dla ludności

За даними комісії, на сьогоднішній день в Кабінеті міністрів разом з Міненерго, НКРЕКП та Мінсоцполітики працюють декілька робочих груп, які розглядають різні варіанти перегляду тарифу на електричну енергію для побутових споживачів.

“Один з варіантів передбачає модифікацію чинної системи dotacje, a inne – różne taryfy w okresie odłogowania w celu zaoszczędzenia pieniędzy.Komisji powiedziano, że powodem rewizji tej taryfy jest obecna sytuacja w systemie energetycznym kraju, ponieważ uznała wielkie ruiny po wojnie, kryzys w sektorze energetycznym.

podstacje, linie opomiarowania elektrycznego i jeszcze więcej posiadania. Wydaj dużo pieniędzy w wielkiej sumie. W ten sam sposób Ukraina pomyślnie przeszła przez mroźną zimę.NKREKP wyznaczyła, że ​​planując odnowę energetyki, trzeba powiedzieć coś dla każdego w duchu wojny. Uzyskajmy pomoc międzynarodową, głównym źródłem kosztów jest koszt kosztu, wliczony w taryfę za energię elektryczną dla ludności, która nie spojrzała na siebie od 2017 roku.

interesy ludności z niewielka ochrona, tak że najmniej ucierpi, będzie chroniona za energię elektryczną dla tych, którzy mieszkają w pierwszej kolejności. p>Nagadєmo, na Ukrainie, po godzinie wojny nastąpi moratorium na podwyższenie taryf dla gaz i ciepło dla ludności.

Moratorium taryfowe na wodę nie zostanie przedłużone. NKREKP stopniowo podnosił taryfy za dostawę wody od 1 września 2023 r. średnio o 10-30%. Ale później decyzja została zatwierdzona, a projekt uchwały został zatwierdzony przez administrację w celu uzyskania dodatkowego wsparcia.

Rząd Ukrainy postanowił zachować taryfy za energię elektryczną dla ludności do 31 czerwca 2023 r.

Exit mobile version