Site icon GEO Polityka

Komu zdecydowanie nie można doręczyć wezwania na ulicy: adwokat wymienił dwa powody

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została podana przez prawnika Ilyę Shipko, raporty Ura-inform.

Adwokat Ilya Shipko zauważył, że istnieje kilka podstaw do odmowy doręczenia wezwania.

W szczególności przed doręczeniem wezwania pracownicy Terytorialnego Centrum Rekrutacji muszą ustalić tożsamość osoby, która je odbiera , ponieważ nie wszyscy mężczyźni podlegają obowiązkowi służby wojskowej.  

“Na przykład, jeśli mężczyzna ma ponad 60 lat, nie podlega obowiązkowi służby wojskowej i nie ma potrzeby wręczania mu wezwań na ulicy. Jeśli tożsamość nie zostanie ustalona, ​​to jasne jest, że wezwanie nie może zostać wystawione, ponieważ nie ma danych. A nie da się wystawić wezwania bez identyfikacji danych tej osoby” – wyjaśnił. . W takim przypadku musisz poinformować przedstawicieli TCC, że jesteś na rejestracji wojskowej w innym terytorialnym centrum rekrutacyjnym — miejsce zamieszkania lub zameldowania.

Jeżeli jednak otrzymałeś wezwanie, powinieneś stawić się w TCC i złożyć niezbędne dokumenty o rejestracji wojskowej w innym terytorialnym centrum werbunkowym.

Przypomnijmy, wcześniej informowaliśmy,   wymieniono tylko trzy powody, które pozwalają nie pojawiać się w wojskowym biurze rejestracji i poboru na porządku dziennym.

Źródło informacji

Exit mobile version