Site icon GEO Polityka

Na Ukrainie może zostać wprowadzona kolejna zasada dotycząca samochodów: w Radzie pojawił się nowy projekt ustawy

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja jest podana na oficjalna strona Rady Najwyższej, donosi URA-Inform.

Zauważono, że Ukraina przygotowuje się do przyjęcia ustawy, która ma ogromne znaczenie dla procedury zatrzymania pojazdów w stanie wojennym lub stan wyjątkowy.

< p>Przedstawiono statystyki. Zgodnie z nimi liczba tymczasowych zatrzymań samochodów w okresie stanu wojennego dramatycznie wzrosła w ciągu ostatniego roku. Zarzuca się jednak, że nie wszystkie takie zatrzymania miały podstawę prawną, co stanowi poważny problem dla Ukraińców.

Autorem tej ustawy jest Wołodymyr Kreydenko, reprezentujący partię polityczną „Sługa Narodu” Ludzie». Zauważa, że ​​podczas ataków rakietowych wiele osób porzuca samochody i szuka schronienia, nie zawsze mając czas na ich prawidłowe zaparkowanie. W wyniku takich sytuacji dochodzi do czasowych zatrzymań pojazdów, co narusza prawa obywateli.

W celu ochrony swobód i praw obywatelskich projekt ustawy proponuje wprowadzenie zakazu czasowych zatrzymań pojazdów w okresie obowiązywania stanu wojennego lub stan wyjątkowy. To ważny krok w kierunku wzmocnienia prawa i porządku w kraju i pozwoli obywatelom poczuć się chronionymi w sytuacjach kryzysowych.

Przypomnijmy, że na granicy Ukrainy i Białorusi zawisła nowa flaga: stało się wiadomo, co stało się (zdjęcie).< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version