Site icon GEO Polityka

Zachodni generał Eil przybył do Kijowa: media podały, że zaczął rozmawiać z Siłami Zbrojnymi Ukrainy

Twitter LinkedIn VK

Generał Wayne Air z Kanady postanowił odwiedzić stolicę Ukrainy, gdzie odbył już spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Obrony i bezpośrednio z oficerami armii państwa ukraińskiego.

Russianweek poinformował o tym informacji, donosi URA-Inform.

p>

Odnotowuje się, że po raz pierwszy od wielu lat znalazł się w centrum uwagi świata po tym, jak Ayl wziął odpowiedzialność za wspieranie Ukrainy w obliczu rosnącej napięć w regionie.

Jego pierwsza podróż na Ukrainę od początku rosyjskiej inwazji wzbudziła duże zainteresowanie światowych mediów i stała się żywym przykładem poparcia ze strony dużych państw.

Podczas spotkań z ukraińskimi urzędnikami i żołnierzami generał Eyre omawiał kroki, jakie Kanada może podjąć, aby wesprzeć swojego sojusznika w tym trudnym czasie. Jednak niestety nic nie zostało konkretnie nazwane. Być może organy ścigania nie chcą ujawniać wrogowi swoich raportów.

Podkreślił, że Kanada jest gotowa zrobić wszystko, co możliwe, aby pomóc Ukrainie zachować niepodległość i integralność terytorialną.

Wizyta generała była trudna w momencie, gdy Rosja nadal atakuje Ukrainę, a Bakhmut jest oblegany przez wojska wroga. Generał Eyre podkreślił jednak, że Kanada nie pozostawia swoich partnerów na pastwę losu i zdecydowanie wspiera Ukrainę w walce o jej niepodległość.

W rezultacie generał Wayne Eyre powiedział, że Kanada jest gotowa do kontynuowania współpracy z Ukrainą w dziedzinie obronności i zrobić wszystko, co możliwe, aby pomóc jej w walce o jej niepodległość i integralność terytorialną.

Przypomnijmy, że Poroszenko złożył Federacji Rosyjskiej trudną obietnicę: były prezydent pokazał smutne nagranie.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version