Site icon GEO Polityka

Teraz jest kompletne piekło – Poroszenko przyznał się do kogo przyszedł na front (zdjęcie)

Twitter LinkedIn VK

Piąty prezydent Ukrainy i obecny szef partii Solidarność Europejska Petro Poroszenko mówił o odwiedził i kogo spotkał.

Poroszenko przekazał te informacje w swoim telegramie, raporty URA-Inform.

„Ci faceci są po prostu nie na miejscu. Zużyte rękawice, mundury, które najwyraźniej brały udział w różnych przygodach, sadza, która wydawała się wyżarta w niektórych miejscach na ich twarzach. W drodze na stanowisko żołnierze zatrzymali się, aby się przywitać. Nie potrafię powiedzieć, dokąd jechaliśmy. Ale uwierzcie mi, teraz jest ciągłe piekło”, – – zaczął Poroszenko.

Według byłego prezydenta mowa o 95., legendarnej brygadzie powietrznodesantowej. Następnie Poroszenko dodał, że większość tej brygady pochodzi z obwodu żytomierskiego. Ponadto polityk podkreślił, że wielu z nich nie było w domu dłużej niż osiem miesięcy.

„Ale przede wszystkim uderzyła mnie ta historia najmłodszego wojownika. Teraz ma 18 lat. Zmobilizowany. Pochodzi z Doniecka. Chłopaki powiedzieli tylko jedno – jako dziecko wiele widział od okupantów. Donieck to Ukraina. Jak Mariupol, Krym, Ługańsk i Chersoniu. Potrząsnął silnymi dłońmi Wojowników. I podziękował im za to, że nie pozwolili mi zapomnieć o co io kogo walczymy. Honor!”, – podsumował poseł.

Przypomnijmy, że Girkin przedstawił nową prognozę dla Bachmuta: były bojownik powiedział , gdzie dokładnie przebije się APU.

Źródło informacji

Exit mobile version