Site icon GEO Polityka

Ukrainę przetoczyła się fala ruchu młodzieżowego „PKW Redan”, który powstał i aktywnie działa w Federacji Rosyjskiej

Twitter LinkedIn VK

Na Ukrainie masowo szerzy się subkultura z Rosji „PMC Redan”, której członkowie ubierają się na czarno i organizują masowe walki w miejscach publicznych.

Taką informację podał Fakty, donosi Ura-inform .

„PMC Redan” to nie firma militarna, tylko nieformalni, fani anime. Sprzeciwiają się kibicom, migrantom i ludziom z Kaukazu.

Młodzi ludzie przebierają się w koszulki z wizerunkiem pająków i cyfrą 4, która jest nawiązaniem do anime Hunter x Hunter. Nastolatkowie zasłynęli już ze starć z kibicami w wielu rosyjskich centrach handlowych. Toczyło się już przeciwko nim kilka spraw karnych.

Fala tego ruchu dotarła już na Ukrainę. W szczególności kibice PMC Redan zostali zauważeni w Iwano-Frankowsku i Charkowie, gdzie planowali rozpocząć masową bójkę.

Vladimir Timoshko, szef GUNP w obwodzie charkowskim, powiedział, że policja już zaprasza rodziców dzieci na oddział. Prowadzone będą z nimi prewencyjne rozmowy.

Tymoszko zaznaczyła, że ​​Rosjan interesuje tylko chaos, panika, ból i cierpienie innych ludzi, a dla własnych celów nie oszczędzają ani osób starszych, ani dzieci. Wezwał rodziców, aby zwracali uwagę na swoje dzieci, komunikowali się z nimi, byli szczerzy. Ale aby pomóc zrozumieć, co jest dobre, a co złe.

Donosi się również, że podobne akcje zorganizowano w Kijowie, Lwowie, Łucku i innych ośrodkach regionalnych.

Przypomnijmy, że było to wcześniej informowano, że Kadyrow zamierza stworzyć własne PKW: media ujawniły, jaki jest plan szefa Czeczeńskiej Republiki.

Źródło informacji

Exit mobile version