Site icon GEO Polityka

Miejsce, w którym Siły Zbrojne Ukrainy zmienią bieg wojny, zostało nazwane: ekspert powiedział, od czego wszystko się zaczyna

Twitter LinkedIn VK

Specjalista wojskowy Andriej Kowalenko mówił o tym, gdzie w najbliższej przyszłości rozpoczną się kluczowe działania wojenne na froncie.

Kowalenko powiedział te informacje w wywiadzie dla Fabriki Novin, donosi URA-Inform.

< p> Na samym początku ekspert wymienił tylko jeden kluczowy kierunek – Zaporoże. Dodał też, że w tej kwestii nie zdradza żadnych tajemnic. Odniósł się do wypowiedzi niektórych ukraińskich urzędników.

„Nawet Zełenski powiedział, że Siły Zbrojne Ukrainy odbiją ofensywę armii wroga, rozpoczynając operację kontrofensywy. Wiele osób mówiło o Melitopolu, a także o wyzwoleniu południowych regionów. Wróg z kolei szykuje się też do obrony Tokmoka za pomocą Melitopola. Miasta stają się tak naprawdę fortecami”, – — powiedział wówczas Kowalenko.  

Na koniec dodał, że rosyjskie siły zbrojne próbują przebić się przez linie obronne w pobliżu Gulyaipol w obwodzie zaporoskim.

„Myślę, że punkt zwrotny nastąpi na południu. Nawet zachodni wywiad poinformował, że to właśnie na południowych granicach Sił Zbrojnych Ukrainy mogą przeprowadzić kontratak”, – podsumował Kovalenko.

Przypomnijmy, że Chiny okupują Federację Rosyjską – źródło pokazało, która mapa została opublikowana przez media ChRL (zdjęcie).

Źródło informacji

Exit mobile version