Site icon GEO Polityka

Taniej niż w Kijowie: gdzie są najtańsze nieruchomości w UE

Twitter LinkedIn VK

Jak się okazało, ceny mieszkań w Kijowie są wyższe niż w niektórych krajach UE. W stolicy Ukrainy kwadrat nieruchomości kosztuje od 1,3 tys. dolarów, podczas gdy w UE ceny mogą być o połowę niższe.

Taką informację podał Nv, donosi Ura-inform.

< p>50% Ukraińców, którzy opuścili kraj po pełnej inwazji rosyjskiej, nie planuje powrotu do końca wojny, a co dziesiąty planuje pozostać w UE.

Obywatele Ukrainy decydujący się na przeprowadzkę  coraz częściej kupują mieszkania w UE.

Najtańsze mieszkania są w Rumunii i Bułgarii, Słowacji, Czechach i Polsce zaskakują wysokimi cenami. Ale Wielka Brytania to kraj dla bardzo zamożnych Ukraińców.

Na przykład w Rumuni jednopokojowe mieszkanie w mieście Suczawa, które znajduje się w pobliżu granicy z Ukrainą, można kupić za 35- 40 tys. euro.

p>

W Bukareszcie takie mieszkania można kupić trochę drożej. Ceny mieszkań zaczynają się tutaj od 45 tysięcy euro za apartamenty typu studio.

Bułgaria przyciąga również nabywców nieruchomości niskimi cenami. Potencjalnych nabywców interesują przede wszystkim apartamenty nad morzem w kurortach – Święty Włas, Burgas, Słoneczny Brzeg. Takie mieszkania kosztują średnio mniej niż 1 tys. euro za metr kwadratowy, choć w stolicy Bułgarii, Sofii ceny są dwukrotnie wyższe.

Przypomnijmy, wcześniej informowano, że Zełenski zapowiedział, o ile więcej  osady znajdują się pod okupacją Federacji Rosyjskiej.

Źródło informacji

Exit mobile version