Site icon GEO Polityka

Rosjanie gromadzą lotnictwo w pobliżu granicy: generał porucznik nazwał sytuację bardzo poważną

Twitter LinkedIn VK

GUR informuje, że Rosja zmontowała 450 samolotów i 300 śmigłowców na zachodzie kraju. Znajdują się one 200 km od granicy z Ukrainą.

Taką informację podał portal 24tv.ua, donosi Ura-inform.

Ekspert wojskowy, generał broni, założyciel Fundacji Charytatywnej” Zamknij niebo nad Ukrainą » Igor Romanenko podkreślił, że sytuacja jest naprawdę poważna, ale Sztab Generalny jest tego świadomy i przygotowuje na to siły obronne.

Romanenko jest przekonany, że Rosja mogłaby przemieścić samoloty do ukraińskich granic w celu wzmocnienia własnych zdolności w przeprowadzaniu nalotów. Według niego Federacja Rosyjska może skorzystać z takiego scenariusza, pod warunkiem wykorzystania przygotowywanej przez nią rezerwy strategicznej do 200 tys. jej personelu wojskowego.

„To bardzo poważne zagrożenie. Nasz Sztab Generalny o tym wie, ma to na uwadze i wypracowywane są odpowiednie środki” – dodał generał porucznik.

Według Romanenki nie można powiedzieć z całą pewnością o użyciu tego samolotu na granicach, ale ukraińskie wojsko musi być gotowe. Zaznaczył, że Siły Zbrojne Ukrainy zawsze pracują nad najgorszym możliwym scenariuszem. Wróg jeszcze wcześniej chciał zdobyć przewagę w powietrzu, ale mu się to nie udało.

Przypomnijmy, wcześniej informowano o zagrożeniu z nieba: Ignat ujawnił plan wroga wystrzelenia balonów.

Źródło informacji

Exit mobile version