Site icon GEO Polityka

Stoltenberg odpowiedział, czy Siły Zbrojne Ukrainy będą w stanie wypędzić Rosjan do granic z 1991 roku środkami wojskowymi

Twitter LinkedIn VK

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przewidział, czy armia ukraińska będzie w stanie wyzwolić Ukrainę do granic z 1991 r. środkami wojskowymi.

Tsn.ua przekazał tę informację, donosi Ura-inform.

Powiedział, że kraje NATO są ostrożne w swoich wielkich prognozach, ponieważ wojna jest zawsze nieprzewidywalna. Jednak według niego świat jest strong>silny i zręczny Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Wojna jest z natury nieprzewidywalna, więc zawsze staramy się być ostrożni i nie robić zbyt wielkich prognoz. Ale to, co już widzieliśmy, to siła, umiejętności Sił Zbrojnych Ukrainy. Prezydent Putin myślał, że w ciągu kilku dni przejmie kontrolę nad Kijowem. Zamiast tego Siły Zbrojne Ukrainy na samym początku wojny zepchnęły najeźdźców na północ, następnie na wschód – w kierunku Charkowa, a następnie na południe, wyzwalając Chersoń” – powiedział sekretarz generalny NATO.

Stoltenbegr podkreślił, że cały świat widzi teraz, jak Ukraińcy konfrontują się z tysiącami żołnierzy, których Federacja Rosyjska zostawia na polu bitwy.

„Dlatego moim zdaniem , odwaga, siła i siły zbrojne, w połączeniu z rosnącym poparciem członków NATO i krajów partnerskich, umożliwią Ukrainie wygranie tej wojny. A to jest niezwykle ważne, bo inaczej świat stanie się o wiele bardziej niebezpieczny i bezbronny” – podsumował Stoltenberg. Rosjanie.

Źródło informacji

Exit mobile version