Site icon GEO Polityka

Globalne rozprzestrzenianie się koronawirusa spowalnia – WHO

Codziennie na całym świecie spada liczba nowych przypadków koronawirusa. Jednak ważne jest, aby zachować czujność i nadal przestrzegać środków wprowadzonych w celu zwalczania pandemii.

Oświadczyła to podczas briefingu ekspert Światowej Organizacji Zdrowia Maria van Kerkhove.

„Rzeczywiście obserwujemy spadek liczby codziennie wykrywanych przypadków. Dzieje się tak z powodu wielu czynników, ale przede wszystkim dzięki środkom wprowadzanym przez kraje, które pozwalają przerywać łańcuchy transmisji i zapobiegać nowym przypadkom” – powiedziała.

< p>Według van Kerkhove'a szczepionki również odgrywają rolę w zmniejszaniu zachorowalności.

„Szczepionki również odgrywają pewną rolę, ale to nie znaczy, że środki te można anulować. W wielu krajach bardzo nadszedł ważny okres. Trzeba dalej trzymać się kursu i podejście do kwestii znoszenia obostrzeń jest bardzo powolne” – dodała.

Przypomnijmy, że wcześniej WHO wyrażała zaniepokojenie skutecznością szczepionek na COVID-19 przeciwko nowe szczepy koronawirusa. WHO nie wyklucza pojawienia się groźniejszych mutacji.

Dodatkowo na świecie krąży około 4 tys. wariantów COVID-19. Z tego powodu wszyscy producenci szczepionek na COVID starają się, aby ich lek był bardziej skuteczny.

Exit mobile version