wtorek, 07 czerwiec 2011 19:31

'Libia ma najbardziej dobroczynny rząd z państw afrykańskich'

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

vansun  ECAG

Jak komentuje Rolf Loth z kanadyjskiego „Vancouver Sun” Libijczycy wytworzyli swoje bogactwo dzięki produkcji i sprzedaży wysokiej jakości ropy naftowej, oraz wybudowaniu 53 tys. kilometrów irygacyjnego systemu dostarczającego świeżą wodę pod Saharą.

Zorganizowanie tych wizjonerskich przedsięwzięć udało się przeprowadzić bez zagranicznego finansowania. Zdaniem kanadyjskiego dziennikarza „żaden inny rząd afrykański nie jest tak dobroczynny jak rząd Kadafiego.”

„Siły NATO (z Kanadą włącznie) popełniają zbrodnie wojenne przeciwko niepodległemu i suwerennemu państwu, które nie chciało oddać się w niewole zadłużenia u ” dodaje z rozgoryczeniem w swoim krótkim komentarzu Loth.

Vancuver Sun jest największym dziennikiem wydawanym w kanadyjskim Vancouver od 1912 roku. Jest kojarzony z opcją konserwatywną. Cytowany artykuł jest jednym z nielicznych prawicowych głosów po drugiej stronie oceanu, który krytykuje działania atlantyckiej koalicji w Libii. Omawiany tekst może należeć do pierwszych wyrażonych głośno na taką skalę opinii w Kanadzie.

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.


Źródła:
http://www.nakanune.ru/news/2011/6/7/22234374
http://www.vancouversun.com/news/Libya+most+benevolent+government+Africa/4904530/story.html

Czytany 21775 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04