Gregory Tinsky

dezintegracja  Gregory Tinsky

Po raz pierwszy w powojennej historii Europa z ustabilizowanego elementu polityki światowej może przekształcić się w element zniszczenia. Jeśli europejska poprawność polityczna na razie jakoś powstrzymuje ekstremistyczne ruchy narodowościowe takich krajów jak: Węgry, Belgia, Holandia (nie mówiąc już o nadbałtyckich neofaszystach), to po zniknięciu Wspólnego Domu Europejskiego nie będzie miał kto nadzorować tego nieokrzesanego chuligaństwa.

Bagapsz


  Gregory Tinsky

Wczoraj nad ranem w moskiewskim szpitalu klinicznym numer 3 zmarł prezydent Republiki Abchaskiej - Sergiej Bagapsz. Przyczyną zgonu 62-letnego, abchaskiego polityka był rak płuc.

bookopen  Gregory Tinsky

Towarzysz Leonid Breżniew na przełomie lat siedemdziesiątych powiedział: „gospodarka powinna być oszczędna”. Ta genialna myśl od razu została sparodiowana przez licznych radzieckich dowcipnisiów i w skrócie brzmiała w sposób następujący: „gospodarka powinna być”. W odniesieniu do podstawowego pytania niniejszej dyskusji „jaką powinna być polska polityka wschodnia?”, odpowiedź brzmi „polska polityka wschodnia powinna być”.

czwartek, 24 marzec 2011 08:29

Gregory Tinsky: Kwadrat Weimarski

sarkozy

geopolityka  Gregory Tinsky

Inicjatywa podsunięta przez prezydenta Francji Bronisławowi Komorowskiemu - niespodziewana dla większości ekspertów - by przekształcić Trójkąt Weimarski w Kwadrat, włączając do niego Rosję - może stać się dla Polski „polityczną windą”. Innymi słowy, może przynieść temu ambitnemu krajowi prawo do stąpania po szczycie europejskiej polityki. Temat jest niezwykle aktualny w kontekście nadchodzącego półrocznego przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej.