sobota, 09 luty 2013 10:56

Watykan nie chce uznać syryjskiej opozycji

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

bazylikaSWP  ECAG

Media elektroniczne, monitorujące konflikt w Syrii, podają, powołując się na źródło zbliżone do papieża Benedykta XVI, informację, że wniosek złożony przez francuskiego ambasadora, po spotkaniu z głową „syryjskiej opozycji” Moazem al-Chatibem i jego zastępcą Georgem Sabrą, został przez Watykan odrzucony.

Ambasador Francji w Watykanie, Bruno Jouber w ostatnim tygodniu formalnie poprosił o spotkanie M. Chatiba i G. Sabry z papieżem. Prośba ta nie została spełniona. Watykan miał uzasadnić odmowę „niechęcią dla wspierania terroryzmu”.

Źródło podaje, że Francuz ręczył za intencje Syryjczyków i wyjaśniał nastawienie opozycji. Stanowisko watykańskiego sekretariatu zakłada jednak, że prośba nie zostanie pozytywnie rozpatrzona dopóki, reprezentowana przez M. Chatiba syryjska opozycja, formalnie nie potępi cierpień syryjskich chrześcijan zadawanych im przez powstańców.

Źródło informuje również, że watykański sekretariat zdecydowanie przypomniał francuskiemu ambasadorowi, że opozycja reprezentowana przez M. Chatiba wyraża wyraźne poparcie dla Al-Kaidy reprezentowanej w Syrii przez Front Al-Nusra. To ta grupa odgrywa główną rolę w atakowaniu chrześcijan w Syrii. Obok niej trzon koalicji opozycyjnej tworzą inne zbrojne grupy Bractwa Muzułmańskiego.

Warto wspomnieć również, że krytyczne zdanie na temat syryjskiej opozycji i jej powiązań z terroryzmem wyraża prócz Watykanu m.in. szanowany, muzułmański uczony Szejk Imran Hossein. 

Źródło: http://syria-updates.blogspot.com/2013/02/vatican-refuses-to-receive-syrian.html
Fot. Wikipedia/Creative Commons Uznanie autorstwa

Czytany 3861 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04