poniedziałek, 03 wrzesień 2012 10:03

Syryjscy rebelianci planują ataki na cywilne lotniska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

plane  ECAG

Przedstawiciele Wolnej Armii Syryjskiej poinformowali, że „dają” 72 godziny na wstrzymanie lotów do Syrii, zanim rozpoczną  atakować cywilne lotniska w Damaszku i Aleppo. Buntownicy twierdzą, że syryjskie siły powietrzne wykorzystują porty „nielegalnie”

72-godzinne „ultimatum” miało rozpocząć się w sobotę (1 września) o czym poformowała Wolna Armia Syryjska (WAS) dziennikarzy Asharq Al-Awsat – arabskiego medium wychodzącego w Londynie. WAS uważa, że cywilne lotniska w Syrii, są wykorzystywane do wsparcia „proreżimowych operacji militarnych”.

„Zbrodniczy reżim Syrii zaczął wykorzystywać cywilne porty lotnicze do startowania i lądowania samolotów bojowych” – powiedział przedstawiciel WAS.

Prawo międzynarodowe zakazuje atakowania cywilnych portów lotniczych zarówno jeśli chodzi o konflikty wewnętrzne jak i konflikty miedzy państwami. Wcześniej, zanim pojawiło się ultimatum WAS niektóre międzynarodowe kompanie zawiesiły loty do Syrii ze względów bezpieczeństwa i wzrost kosztów ochrony. Linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Etihad Airways zawiesiły loty do Damaszku w piątek (31 sierpnia) uzasadniając swoją decyzje „pogarszającymi się warunkami bezpieczeństwa”. Royal Jordanian Airlines (Królewskie Jordańskie linie lotnicze) zawiesiły wszystkie loty do Damaszku już w lipcu. Rosyjski Aeroflot wstrzymał do odwołania swoje loty do Damaszku początkiem sierpnia.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Źródło: http://rt.com/news/rebels-warning-civilian-airports-114/
Fot. sxc.hu
Czytany 4875 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04