piątek, 27 styczeń 2012 08:30

Syria: Masowe demonstracje poparcia na rzecz prezydenckich propozycji reform

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Syria_02  ECAG

Syryjska telewizja państwowa informuje o demonstracjach poparcia dla prezydenckiej wizji reform państwa jakie odbyły się w czwartek (26.01) w wielu syryjskich miastach. Telewizja podaje informacje o setkach tysięcy ludzi trzymających narodowe flagi i portrety prezydenta al-Asada, którzy zebrali się w centralnych miejscach miast Damaszek, Aleppo, Latakia, Tartus, Deir as-Zor, by wesprzeć politykę obecnego rządu.

Uczestnicy protestowali również przeciwko propozycjom Ligii Arabskiej na temat „zmian władzy w kraju”, które nazwano „rażącym aktem pogwałcenia niepodległości i suwerenności Syrii”. Plan prezydenta al-Asada zakłada przekazanie władzy jego zastępcy i otwarcia drogi dla rządu jedności narodowej. W komentarzu w syryjskiej telewizji podkreślono również, że wiece skierowane były przeciwko „nieustającej agresywnej kampanii niektórych państw arabskich, które są częścią obcego spisku skierowanego przeciwko Syrii.”

W ciągu ostatnich 24 godzin miało zginąć również ponad 50 osób w starciach z oddziałami rządowymi o czym donosi czwartkowe wydanie panarabskiego pismo Elaph.  Do największych starć miało dojść w mieście Homs, w mniejszym stopniu również w Idlib, Dera i Damaszku podaje Elaph.

Źródło: http://en.rian.ru/world/20120126/170965525.html

Tekst powstał w ramach programu analitycznego Syria 2012.

Czytany 2798 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04